Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne spędzi zimę na pozycji lidera. Ostatni mecz rundy na trzy punkty [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
72
zdjęć

Sport MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne spędzi zimę na pozycji lidera krośnieńskiej klasy B. Podopieczni trenera Piotra Ożóga wygrali w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2023/2024 z MTS-em San Mrzygłód 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelili Jędrzej Pilch oraz Karol Fundanicz.

MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne to zespół, który pierwszą część sezonu 2023/2024 może zaliczyć do udanych. Mimo początkowych problemów, ekipa przystąpiła do rozgrywek i jak się okazało na przestrzeni jedenastu spotkań, radziła sobie doskonale. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Ożóga zanotowała na swoim koncie łącznie 25 punktów, co przełożyło się na 8 wygranych, 1 remis oraz 2 porażki, z czego jeden to walkower oddany na inaugurację. Lotnik notował komplet punktów w meczu z Gabry Łukowe, Nelsonem Polańczyk, LKS-em Tarnawą, LKS-em Czaszyn Otrytem Lutowiska, Juventusem Poraż, Zalewem Myczkowce oraz MTS-em San Mrzygłód, remis w starciu z Lotniarzem Bezmiechowa oraz odnieśli porażkę z MKS-em Osławą Zagórz schodząc z boiska z wynikiem 2:9.

Ostatni mecz rundy na trzy punkty

W ostatnim meczu rundy jesiennej, MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne podejmował na własnym terenie MTS San Mrzygłód. Podopieczni trenera Piotra Ożóga podchodzili do tego starcia jako faworyt, jednak piłka nożna to sport, w którym wszystko może się wydarzyć. Gospodarze już od pierwszych minut starali się przychylić szalę gry na swoją stronę. Mogło im się to udać na początku ze stałego fragmentu, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. Kolejne minuty to dobra taktyczna gra Lotnika, który pomimo wielokrotnych ataków nie był w stanie pokonać golkipera przyjezdnych. Piłkarze z Mrzygłodu walczyli, ale wyprowadzane przez nich ataki były zatrzymywane przez linię defensywy. Po około 30 minutach gra znacząco się wyrównała. Ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Siwika kilka razy zagroziła bramce strzeżonej przez Szymona Sztengerta, jednakże nie zmieniło to wyniku.

Bramka na 2:0 strzelona przez Karola Fundanicza

Kilkanaście sekund po wznowieniu gry, małe zamieszanie w polu karnym Sanu wykorzystał Jędrzej Pilch, który otworzył wynik meczu. Przebieg tej części spotkania zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie przebiegał bardzo nerwowo, co przekładało się na faule, za które zawodnicy otrzymywali najczęściej ostrzeżenia od Piotra Kochańskiego pełniącego funkcję sędziego głównego. W 57. minucie wynik na 2:0 podwyższył Karol Fundanicz, dla którego było to szóste trafienie w barwach Bieszczadów w tym sezonie. 26-latek otrzymał dobre podanie od Adriana Wilguckiego, po czym wyszedł sam na sam z bramkarzem. Gospodarze w 84. minucie mogli strzelić na 3:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jędrzej Pilch.

Niewykorzystany rzut karny przez drużynę Ustrzyk Dolnych

Mecz 11. kolejki krośnieńskiej klasy B pomiędzy MKS-em SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne a MTS-em Sanem Mrzygłód zakończył się ostatecznie wynikiem 2:0.

MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne – MTS San Mrzygłód 2:0 (0:0)

1:0 Jędrzej Pilch 47’

2:0 Karol Fundanicz 57’