Huragan Iga przeszedł nad Paryżem. Polka w finale w 72 minuty!

Huragan Iga przeszedł nad Paryżem. Polka w finale w 72 minuty! - Zdjęcie główne

foto fanpage Iga Świątek

Przeczytaj również:

Sport Huragan Iga przeszedł dziś między 15.15, a 16.27 nad Paryżem!

19-latka z podwarszawskiego Raszyna fantastycznie czująca się na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu zdemolowała w półfinale Wielkiego Szlema Argentynkę ukraińskiego pochodzenia Nadia Podoroska.

Świątek zwyciężyła po 72 minutach jednostronnego pojedynku 6-2 6-1. Rywalka Polki awansowała do turnieju głównego z eliminacji. I dla niej to też ogromny sukces.

Świątek jest trzecią po Jadwidze Jędrzejowskiej i Agnieszce Radwańskiej Polką w finale tak prestiżowej imprezy tenisowej.

Przeczytaj także: Lesko oczami Ryana Socash'a!

Przypomnijmy, że Radwańska przed kilkoma laty przegrała w wimbledońskim finale z Sereną Williams w trzech setach.

Świątek ma ogromną szansę, by sięgnąć po tytuł już w najbliższą sobotę. Rywalką Polki będzie w decydującej rozgrywce szósta rakieta świata, Amerykanka Sofia Kenin, która pokonała w drugim półfinale Petrę Kvitovą 6-4 7-5. Niezwykle ofensywnie usposobiona Polka zanotowała w czwartkowe popołudnie 23 wygrywające uderzenia, przy 20 niewymuszonych błędach, wykorzystując 5 z 9 szans na przełamanie. Wygrała 61 na 95 rozegranych w meczu punktów.

Jakby tego było mało Świątek rozegra jeszcze półfinał debla w parze z Amerykanką Nicole Melichar.