Ambitna gra nie wystarczyła. Sanovia wraca bez punktów z Sanoka [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport Bez punktów do Leska wraca drużyna Sanovii, która w niedzielne popołudnie uległa w Sanoku drużynie Wiki 1:4.

Początek meczu był bardzo chaotyczny. Oba zespoły próbowały wyprowadzić akcje jednak wszystkie kończyły się przejęciem piłki przez rywali. Już w 5. minucie wynik spotkania otworzył Rafał Domaradzki, który dobrym strzałem z rogu boiska pokonał Jakuba Krzywińskiego. Pierwsza bramka uspokoiła grę gospodarzy. Sanovia próbowała wyprowadzić kontrę, ale przeciwnik na to nie pozwolił.

W 9. minucie Rafał Domaradzki otrzymał podanie i sprintem chciał wyprzedzić obronę Sanovii, jednak ta skutecznie udaremniła strzał zawodnika Wiki. W 15. minucie świetne dośrodkowanie wykorzystał Patryk Latusek, który minął Szymona Florka i strzałem z dystansu posłał futbolówkę za linię bramkową pokonując tym samym Patryka Szlachcica.

Drużyna Romana Lechoszesta chciała pójść za ciosem. Przez następne minuty to właśnie drużyna z Leska prowadziła grę. Warto zwrócić uwagę na znakomitą dyspozycję skrzydłowych z Leska, którzy wykonywali swoje zadania prawidłowo, niestety brakowało skutecznego wykończenia w polu karnym.

W 35. minucie Wiki Sanok stanęła przed szansą na wyjście na prowadzenie. Prawą stroną ruszył Łukasz Lachiewicz, jednak w ostatniej chwili piłkę zdołał wybić defensor z Leska. Kiedy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się remisem, po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych, piłkę w siatce umieścił Łukasz Lachiewicz. Chwile później na 3:1  podwyższył grający trener Sanoka Sylwester Kowalczyk

Tuż po zmianie stron dobrą sytuację na bramkę wykreowali sobie goście. Rajchel dośrodkował piłkę w pole karne, ta trafiła pod nogi krytego Łukasza Wróbla. Strzał 25-letniego napastnika został obroniony przez Patryka Szlachcica.

Oba zespoły miały jeszcze wiele sytuacji, ale nie zostały one zamienione na bramki. Wiki grała spokojną piłkę, a Sanovia próbowała przyspieszyć grę, by odmienić jeszcze losy tego meczu. W samej końcówce spotkania wynik na 4:1 podwyższył Maciej Furdak

Sanovia po bardzo ambitnym meczu przegrała w Sanoku z Wiki 4:1. Zawodnicy z Leska są pierwszą drużyną w tym sezonie, która strzeliła bramkę na Wiki Arenie.

Po 12. kolejkach Sanovia Lesko zajmuje 9 pozycję z 14 punktami na koncie. Już za tydzień zespół w meczu derbowym podejmie na własnym terenie Bieszczady Jankowce.

Wiki Sanok - Sanovia Lesko 4:1 (3:1)

1:0 Rafał Domaradzki 5'

1:1 Patryk Latusek 15'

2:1 Łukasz Lachiewicz 43'

3:1 Sylwester Kowalczyk 45+1'

4:1 Maciej Furdak 90'