Reklama

Reklama

Bieszczady oczami Ryana Socash'a! Dziennikarz odwiedził Solinę

Opublikowano: 21 października 2020 15:25
Autor: Kamil Mielnikiewicz | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Ryan Socash w ramach cyklu programu „Poland in Undiscovered” odwiedził już wiele miejsc w Bieszczadach. Dziennikarz TVP zwiedził Sanok, Lesko a teraz postanowił przybliżyć wszystkim widzom Solinę.

Reklama

Ryan Socash to znany szerokiej publiczności amerykański dziennikarz i twórca video z podkarpackimi korzeniami. Od lat opowiada w Stanach Zjednoczonych o Polsce, pokazując jej najpiękniejsze zakątki. O naszym kraju opowiada w programie Telewizji Polskiej Poland in Undiscovered.

 


Przeczytaj także: Nakręć się na pomaganie. Obok Ratusza postawiono zielone serce [FOTO]


 

Film o Solinie został nagrany w ramach cyklu Poland in Undiscovered realizowanym w języku angielskim dla Telewizji Polskiej oraz TVP Polonii. W najnowszym odcinku, Ryan Socash odwiedził wnętrze Zapory Wodnej w Solinie. Tam rozmawiał z Damianem Guzikiem, kierownikiem działu mechaniki. Następnie dziennikarz udał się do oddalonego o 6 km od Soliny Myczkowa. W mieszczącym się tam Muzeum Kultury Bojków dowiedział się od dyrektora Stanisława Drozda o dawnych mieszkańcach tych ziem, którzy żyli tutaj w rodzinach mieszanych - Polsko-Rosyjskich oraz Polsko-Ukraińskich. 

 

Kolejnym etapem zwiedzania było Wesołe Miasteczko oraz karczma w której Ryan Socash skosztował wiele przysmaków. Na zakończenie wycieczki dziennikarz odbył rejs motorówką po wodach Jeziora Solińskiego

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.