Turniej, który odbył się na sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Lesku, był czymś więcej niż zwykłym wydarzeniem sportowym. Organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Lesku – zadbali o to, by spotkanie miało nie tylko wymiar rywalizacyjny, ale także charytatywny. Głównym celem było wsparcie Konrada, który po tragicznym wypadku samochodowym potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Podczas turnieju obecni byli harcerze, którzy prowadzili zbiórkę do puszek. Każdy, kto pojawił się na wydarzeniu – czy to jako zawodnik, czy kibic – mógł dołożyć swoją cegiełkę do pomocy. To jednak nie wszystko. W jednym z najbardziej wzruszających momentów dnia wszyscy zgromadzeni połączyli się z Konradem za pośrednictwem internetu. Był to symboliczny gest, który miał pokazać mu, że nie jest sam w swojej walce.
Na pamiątkę turnieju przekazano mu także piłkę z podpisami kapitanów wszystkich drużyn biorących udział w rywalizacji. Starosta leski Wojciech Stelmach skierował do niego pełne otuchy słowa.
Pamiętaj, że jeżeli będziesz potrzebował pomocy i wsparcia, myślę, że taki turniej nie jest pierwszym turniejem. Zawsze oferujemy pomoc i wsparcie. Ten pozytywny uśmiech i Twoja radość pokazuje, że jak będziesz chciał, to powalczysz i wygrasz tę walkę. Jesteśmy z Tobą
– mówił.
Silne drużyny i sportowa pasja
Turniej siatkarski został podzielony na dwie kategorie, co pozwoliło na wyrównaną rywalizację i dostosowanie poziomu rozgrywek do specyfiki drużyn. W pierwszej kategorii – drużyn służb mundurowych, w skład której weszły wyłącznie zespoły męskie – udział wzięły cztery formacje: Państwowa Straż Pożarna w Lesku, której kapitanem był Szymon Tkacz, Komenda Powiatowa Policji w Lesku dowodzona przez Pawła Knutha, 203. Batalion Obrony Pogranicza pod wodzą Pawła Posadzkiego oraz Nadleśnictwo Lesko, którego kapitanem był Janusz Bobik. Drugą kategorię stanowiły drużyny administracyjne, w których skład wchodzili zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W tej części turnieju zmierzyły się trzy zespoły: reprezentacja Powiatu Leskiego, której kapitanem był Jakub Hotloś, wspierany przez Powiatowy Urząd Pracy z Kingą Brajewską na czele, drużyna Miasta i Gminy Lesko pod przewodnictwem Jacka Bereżańskiego oraz zespół Liceum Ogólnokształcącego w Lesku, którego kapitanem był Maciej Brajewski.Zanim na boisko wyszli siatkarze, publiczność mogła podziwiać występ Bieszczadzkich Żabek, które uświetniły wydarzenie swoim pokazem artystycznym. Zespół ten jest dobrze znany w regionie, a ich występy zawsze przyciągają uwagę.
Fot. Kamil Mielnikiewicz
Sportowe emocje na najwyższym poziomie
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał starosta leski Wojciech Stelmach, który podkreślił, że sport ma niezwykłą moc łączenia ludzi i budowania solidarności. Następnie brygadier Robert Wojciechowski, komendant PSP Lesko, przybliżył historię Konrada, co poruszyło zgromadzonych. Po losowaniu drużyn rozpoczęła się prawdziwa sportowa rywalizacja. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz składał się z dwóch setów. Atmosfera na boisku była pełna rywalizacji. Niektóre mecze kończyły się wyraźnym zwycięstwem jednej z drużyn, inne były tak wyrównane, że do ostatnich piłek wynik pozostawał niepewny. Kibice, którzy pojawili się na trybunach, głośno dopingowali swoich faworytów, tworząc znakomity klimat.
Wyniki turnieju
Po wielu emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzców w obu kategoriach.Drużyny administracyjne:
- Miasto i Gmina Lesko
- Liceum Ogólnokształcące w Lesku
- Powiat Leski
Drużyny mundurowe:
- Komenda Powiatowej Policji w Lesku
- Nadleśnictwo Lesko
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lesku
- 203. Batalion Obrony Pogranicza
Drużyny, które znalazły się na podium, otrzymały puchary, a wszyscy zawodnicy – pamiątkowe medale. Podczas turnieju uhonorowano także wyróżniających się zawodników w trzech indywidualnych kategoriach. Decyzją sędziów, w skład których weszli: Witold Czawa, Aleksandra Czawa, Mateusz Więch i Patrycja Dybaś, tytuł najlepszego zawodnika przypadł Tomaszowi Czekajowi z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, który imponował doskonałą techniką i skutecznością na boisku. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką została Weronika Sąsiadek, reprezentująca Miasto i Gminę Lesko, natomiast w kategorii drużyn mieszanych tytuł najlepszego gracza mixów zdobył Jacek Bereżański, również z Miasta i Gminy Lesko.
Fot. Kamil Mielnikiewicz
Więcej niż sport
Turniej w Lesku to przykład tego, jak sport może stać się nośnikiem wartości i narzędziem do budowania wspólnoty. Oprócz siatkarskich emocji, organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje. Na zewnątrz hali sportowej można było odwiedzić stoiska przygotowane przez służby mundurowe – policję, straż pożarną oraz żołnierzy 203. Batalionu Obrony Pogranicza. Każdy, kto odwiedził te stoiska, miał okazję zobaczyć z bliska sprzęt używany przez służby oraz porozmawiać z ich przedstawicielami.Całe wydarzenie prowadził w profesjonalny sposób Krzysztof Pecka, członek Zarządu Powiatu Leskiego i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku, który zadbał o płynność rozgrywek i dynamiczny przebieg turnieju.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.