reklama

Powiatowy Punkt Zbiórki w Lesku. Będą tam przyjmowane dary dla ofiar powodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/GOPR Bieszczady

Powiatowy Punkt Zbiórki w Lesku. Będą tam przyjmowane dary dla ofiar powodzi - Zdjęcie główne

W odpowiedzi na niedawne katastrofy powodziowe, Powiat Leski uruchomił Powiatowy Punkt Zbiórki | foto Facebook/GOPR Bieszczady

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Powiat leskiW odpowiedzi na niedawne katastrofy powodziowe, Powiat Leski uruchomił Powiatowy Punkt Zbiórki, aby pomóc osobom poszkodowanym przez żywioł. Od 23 do 27 września 2024 roku w Zamku Kmity w Lesku będą przyjmowane najpotrzebniejsze artykuły. Mieszkańcy, instytucje i organizacje zachęcani są do włączenia się w zbiórkę i wspólnego wsparcia dla powodzian.
reklama

W ostatnich dniach mieszkańcy Powiatu Leskiego i nie tylko, z przerażeniem obserwowali, jak południowo-zachodni region Polski, zmaga się z katastrofalnymi skutkami powodzi. Woda niszczyła domy, drogi, mosty i infrastrukturę, pozostawiając setki rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Aby wesprzeć tych, którzy najbardziej ucierpieli, postanowiono uruchomić Powiatowy Punkt Zbiórki dla powodzian, który ma pomóc w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb poszkodowanych. Od poniedziałku, 23 września 2024 roku, do piątku, 27 września 2024 roku, mieszkańcy Leska i okolic będą mogli przynosić niezbędne artykuły do Zamku Kmity przy ulicy Piłsudskiego 7. Punkt zbiórki będzie czynny codziennie w godzinach od 10:00 do 17:00. Organizatorzy liczą na zaangażowanie nie tylko instytucji i firm, ale także osób prywatnych, które chcą okazać solidarność z ofiarami powodzi.

reklama

Co jest potrzebne?

Lista potrzebnych artykułów obejmuje podstawowe produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania oraz do prowadzenia akcji sprzątania zniszczonych terenów. Organizatorzy apelują o dostarczanie następujących rzeczy:

reklama

  • Woda butelkowana: Dostęp do czystej wody jest jednym z najpilniejszych potrzeb powodzian. Butelkowana woda pitna będzie służyła nie tylko do picia, ale także do podstawowych czynności higienicznych.
  • Żywność o długim terminie przydatności: Konserwy, makarony, ryż, kasze, żywność w słoikach i puszkach – to produkty, które mogą przetrwać dłużej i są łatwe do przechowywania w trudnych warunkach.
  • Odzież ochronna – nowa: Nowa odzież ochronna, w tym kurtki przeciwdeszczowe i ubrania robocze, jest niezbędna dla osób pracujących przy usuwaniu skutków powodzi.
  • Kalosze – nowe: W rejonach dotkniętych powodzią woda utrzymuje się w wielu miejscach, co utrudnia poruszanie się. Kalosze będą nieocenioną pomocą zarówno dla ofiar, jak i dla wolontariuszy biorących udział w akcjach pomocowych. 
  • Rękawice – nowe: Prace porządkowe po powodzi wymagają użycia odpowiednich narzędzi i ochrony. Nowe rękawice ochronne pomogą w bezpiecznym usuwaniu gruzu i zanieczyszczeń.
  • Środki dezynfekujące i płyny do mycia: Po powodzi pojawia się wysokie ryzyko rozwoju pleśni i bakterii. Środki do dezynfekcji oraz czyszczenia są niezbędne, aby zabezpieczyć domy i inne obiekty przed skażeniem.
  • Przybory do sprzątania: Miotły, wiadra, mopy, gąbki i inne przybory do sprzątania będą potrzebne do gruntownych prac porządkowych na terenach zalanych przez wodę.
 

reklama

Solidarność w trudnych chwilach

Powódź to jeden z najbardziej niszczycielskich żywiołów, który potrafi w ciągu kilku godzin zrujnować dorobek całego życia. W takich momentach szczególnie ważna staje się pomoc od wspólnoty. Powiat Leski liczy na mobilizację lokalnej społeczności, by wspólnymi siłami wesprzeć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama