reklama

Wakacyjny hit: Bieszczadzki Festiwal Sztuk - wydarzenie, którego nie możesz przegapić!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wakacyjny hit: Bieszczadzki Festiwal Sztuk - wydarzenie, którego nie możesz przegapić! - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
70
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Kultura sztuka tradycjaJuż dziś zapraszamy na Bieszczadzki Festiwal Sztuk w Czarnej! To miejsce, gdzie piękno okolicy spotyka się z muzyką, sztuką i zabawą. Przez cały czas festiwalu na każdego czeka mnóstwo atrakcji - od występów znanych artystów, przez pokazy tworzenia rękodzieła, aż po lokalne smakołyki. To świetna okazja, żeby odwiedzić Bieszczady, poznać kulturę regionu i dobrze się bawić. Nie przegap tego niezwykłego wydarzenia!
reklama

Cel jaki przyświeca organizatorom to przygotowanie imprezy „przez ludzi dla ludzi”. Podczas festiwalu można uczestniczyć w wielu darmowych warsztatach i pokazach (kowalstwo, garncarstwo i in), spotkać znanych autorów książek o Bieszczadach (stałym gościem jest Stanisław Kryciński), czy kupić autentyczne rękodzieło wytwarzane na Podkarpaciu.

Pierwszy Bieszczadzki Festiwal Sztuk

Pomysł na pierwszy Bieszczadzki Festiwal Sztuk w Czarnej narodził się w 2015 r., miesiąc przed imprezą. Pomysłodawcą imprezy, jej nazwy i formuły był mieszkaniec Czarnej Krzysztof Franczak. Od samego początku impreza była i jest przygotowywana przez wielu ludzi. W organizację włączają się zarówno władze gminy, instytucje gminne ( GDK w Czarnej, OSP Czarna, ZGK w Czarnej), stowarzyszenia ( Stowarzyszenie Besida, Koła Gospodyń Wiejskich) oraz firmy i osoby prywatne.

reklama

Pierwszy festiwal powstał dzięki zaangażowaniu wielu ludzi z całej Polski. Sporo zespołów zagrało za przysłowiowy „wikt i opierunek”, nie pobierając za występy żadnej zapłaty. Wśród występujących zespołów były osoby związane z Piwnicą pod Baranami czy znani muzycy krakowscy. Rozpropagowaniem festiwalu zajęły się dziewczyny z Radiowego Domu Kultury, działającego w starej dobrej Trójce Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska. Przygotowano też specjalne koszulki festiwalowe, które organizatorzy dostali za darmo od wieloletnich przyjaciół Czarnej (dziś już mieszkańców) Izy i Tomka Bornsztajnów z firmy Harvest. Oprawę graficzną i logo festiwalu wykonał nieodpłatnie znany grafik (pracujący m.in. dla Toyoty) Artur Piecyk. Do tej pory każda edycja festiwalu jest przygotowywana wspólnymi siłami mieszkańców Czarnej.

reklama

Zapraszamy na kolejną, VIII już edycję Bieszczadzkiego Festiwalu Sztuki 5 sierpnia 2023 r. 

Różnorodność atrakcji na Bieszczadzkim Festiwalu Sztuk

Oprawa muzyczna skoncentrowana jest na muzyce folkowej, poezji śpiewanej i piosence turystycznej. Podczas każdej edycji festiwalu organizatorzy starają się, żeby grali też lokalni muzycy, bo chcemy przede wszystkim promować to co jest najlepszego w Bieszczadach, a w szczególności w gminie Czarna. Podczas festiwalu każdy uczestnik może też spróbować lokalnych produktów wytwarzanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz miejscowych producentów.

reklama

Wyślij pocztówkę do rodziny, kup koszulkę i zobacz jakim sprzętem dysponuje Straż Graniczna

Swoje stoisko ma też Poczta Polska z niezastąpionym Adamem Mehalem naczelnikiem placówki PP w Czarnej dzięki czemu można wysłać do rodziny, przyjaciół czy znajomych kartkę festiwalową wraz ze specjalnie przygotowanym znaczkiem („biją” się o niego filateliści). Na stoisku Stowarzyszenia Besida można kupić pamiątkową koszulkę wspierając tym samych działalność społeczną stowarzyszenia. Swoje stoiska ma też Straż Graniczna ze sprzętem, który nie zobaczysz przy innej okazji.

Sprawdź parametry życiowe

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu ze stoiskiem medycznym na którym można dokonać pomiaru cukru, ciśnienia i zapoznać się z prawidłowym udzielaniem pierwszej pomocy. Pomiar parametrów życiowych: (ciśnienie tętnicze, tętno, saturacja)

reklama

Ponadto:

  • pomiar poziomu glukozy i cholesterolu we krwi włośniczkowej, pomiar masy i składu ciała
  • symulacja widzenia po spożyciu alkoholu i narkotyków oraz po długotrwałym korzystaniu z komputera (alkogogle, narkogogle, sengogle)
  • pokaz i warsztaty pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa z zastosowaniem AED
Na stoisku Lasów Państwowych można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o lesie i jego mieszkańcach. A wszystko to pośród „uliczek” festiwalowych: Sztuk Wszelakich, Wiedzy Rozmaitej, Apetycznej i Ręko-Czynów.

Wasze pociechy nie będą się nudzić! Na terenie festiwalu znajduje się kącik dla dzieci, gdzie wspólnie z animatorami dzieci mogą spędzić czas w sposób twórczy i wesoły.

Festiwal to także okazja do spotkań miłośników Bieszczadów w miłej atmosferze.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama