Jezioro Solińskie, znane jako „Bieszczadzkie Morze” to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku turystów przyjeżdżających w ten zakątek Polski. Nie jest to naturalny zbiornik wodny – powstało w 1968 roku, gdy zakończono budowę najwyższej w Polsce zapory wodnej o wysokości 82 metrów. Sztuczny zalew o powierzchni około 20 kilometrów kwadratowych rozciąga się między malowniczymi dolinami i wzgórzami, tworząc piękną scenerię dla osób poszukujących ciszy i kontaktu z przyrodą.
Jesienna cisza nad wodą
W okresie jesiennym, szczególnie w ciągu tygodnia, turyści odwiedzają Solinę mniej tłumnie, jak chociażby w okresie wakacyjnym, co przekłada się na spokojną atmosferę. Brzeg jeziora, który latem tętni życiem, jesienią oferuje idealne warunki do relaksu. Jezioro Solińskie wyróżnia się niezwykle zróżnicowaną linią brzegową, pełną malowniczych zatok, „wodnych języków”. Te naturalne zakamarki sprawiają, że każde miejsce nad jeziorem wygląda nieco inaczej, oferując unikalne widoki, które zachwycają o każdej porze roku.Jesienią te tereny nabierają jeszcze bardziej magicznego charakteru, gdy otaczające jezioro wzgórza zaczynają mienić się złotem, czerwienią i brązami opadających liści. To doskonały czas, by spacerować nad brzegiem jeziora.
Jezioro Solińskie to nie tylko miejsce relaksu, ale również obszar, w którym obowiązuje strefa ciszy. Zakaz używania łodzi z napędem spalinowym sprawia, że wokół jeziora panuje spokój i harmonia, a wypoczywający mogą rozkoszować się tylko dźwiękami natury. Żeglarze, użytkownicy elektrycznych łodzi oraz kajakarze mogą swobodnie przemierzać jezioro, bez zakłócania przyrody hałasem. Taki stan rzeczy sprawia, że jezioro jest idealnym miejscem zarówno na aktywny wypoczynek, jak i na chwile pełne kontemplacji w bliskim kontakcie z naturą. Nic nie zakłóca tu spokoju, dzięki czemu można cieszyć się ciszą oraz pięknem otaczającego krajobrazu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.