reklama
reklama

Festiwal Natchnieni Bieszczadem. Muzyka, sztuka i bieszczadzka magia w Cisnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Natchnieni Bieszczadem Cisna

Festiwal Natchnieni Bieszczadem. Muzyka, sztuka i bieszczadzka magia w Cisnej - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
1
zdjęć

Natchnieni Bieszczadem w Cisnej | foto Facebook/Natchnieni Bieszczadem Cisna

Udostępnij na:
Facebook
Imprezy W malowniczej Cisnej, w sercu Bieszczad, już po raz szesnasty odbędzie się Festiwal Natchnieni Bieszczadem – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. To miejsce, gdzie miłośnicy muzyki, sztuki i natury spotykają się, aby wspólnie celebrować bieszczadzkiego ducha. Tegoroczna edycja, zaplanowana na dni 22-25 sierpnia, obfituje w liczne atrakcje, które z pewnością przyciągną nie tylko turystów górskich i bieszczadników, ale także całe rodziny.
reklama

Muzyczne gwiazdy na bieszczadzkiej scenie

Na szczególną uwagę zasługują dwa główne koncerty, które stanowią serce festiwalu. W piątkowy wieczór, 23 sierpnia, na scenie pojawi się zespół Dżem, legenda polskiego bluesa, prowadzony przez Sebastiana Riedla, syna charyzmatycznego Ryszarda Riedla. To wyjątkowa okazja, aby usłyszeć na żywo takie hity jak „Wehikuł czasu” czy „Sen o Victorii”, które od lat są nieodłączną częścią polskiej sceny muzycznej. Dzień później, 24 sierpnia, bieszczadzka publiczność będzie miała okazję posłuchać KSU – grupy, która od lat jest symbolem bieszczadzkiego punk rocka. Zespół, pod przewodnictwem Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka, zaprezentuje zarówno swoje klasyczne utwory, jak i nowe kompozycje, przypominając o swojej nierozerwalnej więzi z Bieszczadami. To prawdziwa gratka dla fanów rocka i punku, którzy będą mieli okazję zobaczyć zespół w jednej z najbardziej autentycznych scenerii, jakie można sobie wyobrazić.

Na scenie wystąpią także inni cenieni artyści, którzy od lat tworzą unikalny klimat tego wydarzenia. Wśród nich znajdą się między innymi Wolna Grupa Bukowina, zespół Grzane Wino, Karczmarze, Żmije, Bimbronauci, Agata Rymarowicz, Gerard Magnus Band oraz zespół Pod Wiatr. To nie koniec niespodzianek. Swoje umiejętności zaprezentują także Ania i Tomek Trust, Mariusz Dziob, Grzegorz „Kowal” Michalik, Jerzy Krupa, Piotr Rogala „Rogalik”, Paweł Lewandowski oraz zespół Dwie Drogi. Na scenie pojawią się również Maciej Yooźwik, Szymon Zieliński, Marcin Żurawiecki, zespół Ballabard, Patryk Paśko, a także laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Natchnieni Bieszczadem, którzy swoimi występami wzbogacą program festiwalu.

Bogaty program festiwalu

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to jednak nie tylko koncerty. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zaspokoi różnorodne gusta. Na uczestników czekają liczne warsztaty bieszczadzkiego rzemiosła, jarmark rękodzieła i produktów regionalnych, wystawy fotografii oraz pokazy rzeźbiarstwa. To doskonała okazja, by poznać tradycje i kulturę regionu, a także nabyć unikalne pamiątki. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W strefie animacji dla dzieci zaplanowano między innymi nocne wyświetlanie bajek, konkursy wiedzy o Bieszczadach z nagrodami, pokazy iluzji oraz liczne gry i zabawy. Warto podkreślić, że festiwal ma charakter rodzinny, a organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie.

Fot. Facebook/Natchnieni Bieszczadem Cisna

Ogniska, poezja i bieszczadzki rajd

Jednym z najbardziej magicznych momentów festiwalu będą wieczorne ogniska, które z pewnością przyciągną uczestników. W czwartkowy wieczór, 22 sierpnia, festiwal rozpocznie się właśnie przy ognisku, podczas Warty Poetyckiej, gdzie artyści i uczestnicy będą mogli wspólnie śpiewać, recytować poezję i dzielić się opowieściami. To niezwykłe spotkanie z duchowością Bieszczad, które łączy ludzi o różnych pasjach i doświadczeniach.

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to także wydarzenie sportowe. 24 sierpnia odbędzie się Bieszczadzki Rajd Pieszy – Maraton Pieszy od świtu do zmierzchu, który zgromadzi śmiałków gotowych zmierzyć się z wymagającym bieszczadzkim terenem.

Konkursy, promocje i cele charytatywne

Podczas festiwalu odbędą się także dwa ogólnopolskie konkursy: Konkurs Piosenki Turystycznej i Poetyckiej oraz Konkurs Poetycki „Dźwiękosłowa”, co jest dobrą okazją, by zaprezentować swoje umiejętności i twórczość na scenie przed szeroką publicznością, a także zdobyć uznanie jurorów. Warto również wspomnieć o akcji charytatywnej, która jest integralną częścią festiwalu. W tym roku zbiórka prowadzona będzie na rzecz Zdzisława Pękalskiego – artysty bieszczadzkiego i jego rodziny. Festiwal Natchnieni Bieszczadem zawsze kładzie duży nacisk na wspieranie lokalnej społeczności, a ten gest solidarności pokazuje, że to wydarzenie jest czymś więcej niż tylko spotkaniem miłośników muzyki i sztuki.

Fot. Facebook/Natchnieni Bieszczadem Cisna

Bieszczadzka przygoda na wyciągnięcie ręki

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to wydarzenie, które łączy w sobie wszystko, co najlepsze w Bieszczadach: niepowtarzalną atmosferę, bliskość natury, bogactwo kulturowe i artystyczne, a także otwartość na różnorodność. Cisna, urokliwa miejscowość położona w dolinie Solinki, stanie się na kilka dni centrum „bieszczadzkiego świata”, przyciągając ludzi z całej Polski, którzy pragną oderwać się od codzienności i zanurzyć w magii tego miejsca. Dla uczestników festiwalu przygotowano również strefę wystawców, gdzie będzie można spróbować lokalnych przysmaków, poznać miejscowe rękodzieło i zdobyć unikalne produkty regionalne. Festiwal zakończy się 25 sierpnia odsłonięciem pomnika słynnego „Majstra Biedy” – postaci, która stała się symbolem bieszczadzkiego wolnomyślicielstwa i niezależności.

Bilety na koncerty główne można nabyć na stronie internetowej festiwalu oraz w biurze festiwalowym na miejscu. Bilet internetowy można zakupić TUTAJ.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama