Gmina Cisna jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Część jej obszaru wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a reszta znajduje się w granicach Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Znacząca większość terenu porośnięta jest lasami, pełnymi dzikiej zwierzyny.
Cisna, jako popularna destynacja turystyczna
Każda z miejscowości w gminie Cisna stanowi znakomity punkt wypadowy na szlaki turystyczne o zróżnicowanym poziomie trudności, czy czasów przejścia. Można znaleźć, zarówne lekkie trasy spacerowe, jak również wybrać się w wyższe partie Bieszczadów. Każdy turysta znajdzie więc coś dla siebie. Przez Cisną przebiega czerwony szlak turystyczny, zwany Głównym Szlakiem Beskidzkim. Ze wszystkich stron otaczają ją wysokie szczyty - góry ciśniańskie. Od południa to Rożki 935 m n.p.m., masyw Jasła 1158 m n.p.m., od wschodu grzbiet Ryczywołu 728 m n.p.m., od północy Horb 710 m n.p.m., Łopiennik 1069 m n.p.m. i Łopieninka 978 m n.p.m. Od strony południowo-zachodniej rozciąga się góra Hon 820 m n.p.m., zwana Nowy Gruń, od której podnosi się masyw Wysokiego Działu, stanowiący dawną granicę etniczną między Łemkami, a Bojkami z niedalekim Wołosaniem 1071m n.p.m.Bez wątpienia Cisna słynie również z bardzo smacznej kuchni regionalnej. Znajdziemy tu między innymi restaurację Wołosań, Siekierezadę, Karczmę Łemkowską, Oberżę Pod Kudłatym Aniołem, Karczmę Troll, Karczmę Karnasów czy Szynk na Zamościu.
W miejscowości oprócz punktów w których możemy zjeść, hoteli, domków, pensjonatów czy sklepów, znajduje się także urząd gminy, szkoła podstawowa, kościół, OSP, budynek Centrum Informacji Turystycznej czy stacja bieszczadzkiego GOPR-u.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.