Serpentynami na punkt widokowy Gór Słonnych

atrakcje-turystyczne Góry Słonne to pasmo górskie należące do Gór Sanocko-Turczańskich. Zlokalizowana jest tam jedna z najbardziej krętych dróg w Polsce. Można ją zobaczyć wraz z całą panoramę Bieszczadów z punktu widokowego umiejscowionego na jednym ze wzniesień.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 lipca 2020 08:00 | Aktualizacja: 20 lipca 2020 10:52

Najwyższym punktem drogi prowadzącej z Sanoka do Przemyśla jest Przełęcz Przysłup (620 m n.p.m.). Około kilometra na południe od przełęczy znajduje się taras widokowy z parkingiem położony na wysokości 550 m n.p.m.

 

Z punktu rozciąga się „zapierający wdech w piersiach” widok na całe Bieszczady. Od lewej strony możemy zaobserwować Magurę Łomiańską, Żuków, Ostre, Trohaniec, Jawor. Dalej Halicz, Krzemień, Tarnice, Połoniny, Smerek, Korbanię, Jasło, Łopiennik, Wołosyń oraz Jaworne. Bez trudności jesteśmy w stanie dostrzec także pobliskie wioski oraz Lesko czy Zagórz.

 

Dla ułatwienia zlokalizowania szczytów na tarasie widokowym znajduje się wielka tablica informacyjna z dokładnymi podpisami.

 

Jak dojechać?

 

Platforma widokowa znajduje się przy malowniczej trasie nr 28 prowadzącej przez serpentyny z Sanoka w kierunku Przemyśla. Nie sposób przeoczyć skrętu prowadzącego do tego punktu, ponieważ jest on dobrze oznakowany. Zjeżdżamy z drogi krajowej i dalej drogą asfaltową pokonujemy jeszcze kilkanaście metrów. Tam znajduje się duży parking z miejscem do odpoczynku i rozpalenia ogniska.

 

Zobacz także: Serpentyny w Górach Słonnych na odcinku Wujskie-Tyrawa Wołoska »

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.