Reklama

Serpentynami na punkt widokowy w Górach Słonnych. Z tarasu możemy podziwiać niesamowitą panoramę Bieszczadów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Atrakcje turystyczne Góry Słonne to pasmo górskie należące do Gór Sanocko-Turczańskich. Zlokalizowana jest tam jedna z najbardziej krętych dróg w Polsce. Można ją zobaczyć wraz z całą panoramę Bieszczadów z punktu widokowego umiejscowionego na jednym ze wzniesień.

Najwyższym punktem drogi prowadzącej z Sanoka do Przemyśla jest Przełęcz Przysłup (620 m n.p.m.). Około kilometra na południe od przełęczy znajduje się taras widokowy z parkingiem położony na wysokości 550 m n.p.m.

Z punktu rozciąga się „zapierający wdech w piersiach” widok na całe Bieszczady. Od lewej strony możemy zaobserwować Magurę Łomiańską, Żuków, Ostre, Trohaniec, Jawor. Dalej Halicz, Krzemień, Tarnice, Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińska, Smerek, Korbanię, Jasło, Łopiennik, Wołosyń oraz Jaworne. Bez trudności jesteśmy w stanie dostrzec także pobliskie wioski oraz Lesko czy Zagórz.

Dla ułatwienia zlokalizowania szczytów, na tarasie widokowym znajduje się wielka tablica informacyjna z dokładnymi podpisami.

Punkt widokowy w Górach Słonnych - jak dojechać?

Platforma widokowa znajduje się przy malowniczej trasie nr 28 prowadzącej przez serpentyny z Sanoka w kierunku Przemyśla. Nie sposób przeoczyć skrętu prowadzącego do tego punktu, ponieważ jest on dobrze oznakowany. Zjeżdżamy z drogi krajowej i dalej drogą asfaltową pokonujemy jeszcze kilkanaście metrów. Tam znajduje się duży parking z miejscem do odpoczynku i rozpalenia ogniska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE