Reklama

Reklama

Z Ustrzyk Dolnych będziemy mogli dojechać pociągiem do Sanoka. PKP podało rozkład jazdy na wakacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z Ustrzyk Dolnych będziemy mogli dojechać pociągiem do Sanoka. PKP podało rozkład jazdy na wakacje - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Polskie Koleje Państwowe za pośrednictwem swojej strony internetowej opublikowały rozkład jazdy z którego wynika, że już w lipcu będziemy mogli przejechać pociągiem na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce Mineralne – Sanok. Według wstępnych obliczeń czas przejazdu między tymi dwoma powiatowymi miastami zajmie ponad półtora godziny.

Polskie Koleje Państwowe za pośrednictwem swojej strony internetowej opublikowały rozkład jazdy z którego wynika, że już w lipcu będziemy mogli przejechać pociągiem na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce Mineralne – Sanok. Według wstępnych obliczeń czas przejazdu między tymi dwoma powiatowymi miastami zajmie ponad półtora godziny.

 

Czy kolej wróci w Bieszczady?

 

To pytanie, które wiele razy wzbudzało kontrowersje i pozostawało bez dokładnej odpowiedzi. Po wielu latach okazuje się, że faktycznie będziemy mogli przejechać pociągiem między Ustrzykami Dolnymi a Sanokiem. Tak można wywnioskować z dostępnego rozkładu jazdy opublikowanego na portalu pasażera PKP. Według informacji tam zawartych, dowiadujemy się, że we wszystkie soboty i niedzielę, począwszy od 2 lipca kończąc na 28 sierpnia, składy będą wyjeżdżały na tory dwa razy dziennie. Pierwszy z nich rozpocznie kurs o godzinie 5:15 z sanockiego dworca, by po 1 godzinie i 37 minutach dotrzeć do Ustrzyk. Na ustrzyckiej stacji nie będzie stał on zbyt długo, gdyż o 6:59 wyruszy w drogę powrotną.

 

Zaplanowano także drugi kurs, który z Sanoka wyjedzie o 19:31, aby dotrzeć do Ustrzyk Dolnych o godzinie 21:08. Siedem minut później ten sam skład wróci do Sanoka.

 

Podczas ponad półtoragodzinnej podróżny pociąg przejedzie przez Ustjanową, Olszanicę, Uherce Mineralne, Uherce Tunel, Jankowce, Lesko Łukawicę, Załuż oraz Nowy Zagórz.

 

Co może zaciekawić to czas przejazdu tego pociągu. Trasę Ustrzyki Dolne - Ustjanowa Dolna, czyli 8 km pociąg pokona w 25 minut. Prędkość pociągu na tym odcinku ma wynieść 19,2 km/h. Wolniej będzie poruszał się dalej w kierunku Uherzec, ponieważ trasę Ustrzyki Dolne - Uherce Mineralne (19,4 km) pokona w 1 godzinę i 2 minuty, co daje średnią prędkość 18,8 km/h. Cały odcinek trasy pociąg pokona ze średnią prędkością 25,8 km/h

 

- zauważa Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

 

Przejazd pociągiem, jako atrakcja turystyczna

 

O przywróceniu kursów pociągów w Bieszczadach wspomniał również Piotr Pilch, wicemarszałek województwa, który złożył deklarację, że pasażerowie będą mogli na wakacje przejechać taborem Polregio na trasie Ustrzyki Dolne – Sanok. Samorządowiec zauważył, że po wznowieniu linii Zagórz-Ustrzyki turyści będą z niej korzystać, bo sam przejazd może być atrakcją turystyczną. Mają one być dostosowane do wakacyjnych połączeń przez Zagórz na Słowację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE