Udział w wernisażach malarstwa może być nie tylko atrakcyjną formą spędzania czasu, ale także wartościowym doświadczeniem kulturowym, artystycznym i społecznym. Dzięki takim wydarzeniom, mamy doskonałą okazję do zanurzenia się w świecie sztuki i zapoznania z różnorodnymi technikami, stylami i tematami malarskimi, które mogą okazać się inspirujące dla osób zainteresowanych sztuką lub pracujących w dziedzinach artystycznych. Może to ponadto poszerzać horyzonty i dostarczać nowych perspektyw na świat. Dla wielu to szansa na odkrycie czegoś nowego i niezwykłego. Wernisaże są też miejscem spotkania z samymi artystami i porozmawiania z nimi na temat ich prac, inspiracji oraz procesu twórczego.
Wernisaż wystawy malarstwa w Cisnej
W Galerii „Przy Pętli” znajdującej się w budynku Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbyło się już mnóstwo wernisaży, ale to oczywiście nie koniec. Ten najbliższy zaplanowany jest już na dzisiejsze późne popołudnie. O godzinie 18:00 swoje działa zaprezentują Magdalena Boroń i Czerkiz. Kim są artyści? Magdalena Boroń to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa. Obecnie mieszka i tworzy w Bieszczadach, a inspirację do swoich dzieł czerpie ze sztuki średniowiecza i renesansu.
Malarstwo Magdaleny Boroń można zaliczyć do nurtu zwanego realizmem magicznym. Obrazy, które tworzy, przepełnia mistycyzm. Są zapisem tych obszarów jej wyobraźni, w której dotyka sfery niewidzialnej. Można ją dostrzec jedynie oczami duszy, która zanurza się w życiu cielesnym
– informuje Jolanta Trawka z Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.
Twórczość Magdaleny Boroń można określić zmysłową, a zarazem delikatną. Ukazane na obrazach postacie są ponadczasowe, pełne życia i pięknych, harmonijnych barw.
Czerkiz to artysta malarz, alchemik. Urodził się w Uhercach Mineralnych, a swoje dzieciństwo i wczesną młodość spędził na wsi, co wpłynęło na jego wrażliwość na piękno przyrody i przywiązanie do bieszczadzkiej ziemi.
Meandry życia bardzo wcześnie sprawiły, iż młody chętny przygody artysta opuścił rodzinne strony w celu kształcenia się w rzemiośle i sztuce. Przez jakiś czas malował w Sztokholmie, później w Rzymie, gdzie spędził wiele lat, nieustannie doskonaląc swój warsztat, a ostatnie lata w Londynie. Prace Czerkiza znajdują się w prywatnych zbiorach na terenie całej Europy.
– dodaje Jolanta Trawka.
Całe wydarzenie zostanie uświetnione występem muzycznym - Andrzeja Czyża.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.