Park pod Dębami w Ustrzykach Dolnych to miejsce bardzo chętnie wybierane przez starszych, jak i młodszych mieszkańców i turystów. Wszyscy odwiedzający park mogą skorzystać tam ze spacerów, odpoczynku w cieniu drzew, placu zabaw, otwartej siłowni, a dla fanów rowerów, hulajnóg i rolek przygotowano pumptrack i skatepark. Jednak to nie wszystko. Już niedługo do tych atrakcji dołączy park linowy.
Trzy trasy parku linowego i nie tylko
W planach samorządowców jest wybudowanie trzech tras – dziecięcej, standard, trasy tyrolkowej oraz naziemnej trasy szkoleniowej. Pierwsza z nich (zielona) ma składać się z 15 przeszkód, druga (niebieska) – skierowana do młodzieży i dorosłych – liczyć będzie dodatkowo 14 przeszkód, o większym stopniu trudności. Z tyrolki skorzysta młodzież i dorośli, a trasa szkoleniowa posłuży wcześniejszemu przećwiczeniu używania sprzętu asekuracyjnego na wszystkich rodzajach asekuracji występujących w parku linowym.Trzy trasy będą miały łącznie około 330 metrów długości i 32 przeszkody, w tym między innymi wiszące drabiny, poziome belki, wielka pajęczyna, huśtające się platformy, podwieszany ruchomy most czy tak zwany indiański przeskok.
Dzięki przygotowanej ofercie, w parku będą mogli się bawić nie tylko najmłodsi, ale także bardziej doświadczeni „alpiniści”. Jak zapewnia Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, zostaną dołożone wszelkie starania, aby to miejsce było bezpieczne, a będzie to możliwe między innymi dzięki profesjonalnemu wyposażeniu.
Nieustannie staramy się, aby Ustrzyki Dolne były miejscem atrakcyjnym, zarówno dla naszych mieszkańców, jak i odwiedzających nas gości. Jednym z takich działań jest zbudowanie parku linowego, który będzie świetną rozrywką dla całej rodziny. Przygoda i dobra zabawa na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody, jakim bez wątpienia jest Park pod Dębami
- podkreśla burmistrz Bartosz Romowicz.
Aktualnie, gotowa jest już koncepcja i kosztorys dla tej inwestycji. Szacowany koszt całości zadania to kwota 280 tysięcy złotych. Koszt pierwszego etapu, czyli dostawy i montażu trasy Junior to 120 tysięcy złotych. Zadanie sfinansowane zostanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsza trasa powstanie jeszcze w tym roku
- dodaje burmistrz.
Aktualnie poszukiwany jest wykonawca tej inwestycji, a miasto czeka na oferty do 4 maja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tworzenie parku ma potrwać 3 miesiące.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.