Reklama

Reklama

W Ustrzykach Dolnych powstanie oświetlenie boiska na stadionie miejskim. Zadecydowali o tym mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Akademia Piłkarska MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne | Facebook

W Ustrzykach Dolnych powstanie oświetlenie boiska na stadionie miejskim. Zadecydowali o tym mieszkańcy - Zdjęcie główne

foto Akademia Piłkarska MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na boisku stadionu miejskiego w Ustrzykach Dolnych powstanie oświetlenie. Zdecydowali tak mieszkańcy gminy, którzy zagłosowali na ten projekt w Budżecie Obywatelskim Gminy Ustrzyki Dolne na rok 2023. Jak argumentował klub MKS Arłamów, takie działania miały rozwiązać problemy dostępu do infrastruktury sportowej po zmroku.

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Ustrzykach Dolnych zakończona

Zakończyła się siódma edycja Budżetu Obywatelskiego w Ustrzykach Dolnych. Do 15 stycznia, mieszkańcy gminy mogli głosować na pięć zadań: remont świetlicy wiejskiej w Jałowym, oświetlenie boiska, utworzenie Ogrodu Relaksacyjnego „Oddech Bieszczadów” i chodnika pomiędzy ulicą Łukasiewicza, a ulicą Gombrowicza, utwardzenie drogi dojazdowej i parking przy świetlicy wiejskiej i remizie OSP w Zawadce oraz poprawę infrastruktury cmentarza w miejscowości Równia.

Mieszkańcy najchętniej głosowali na poprawę infrastruktury na cmentarzu w Równi, oświetlenie boiska stadionu, utworzenie Ogrodu Relaksacyjnego „Oddech Bieszczadów” oraz chodnika pomiędzy ulicą Łukasiewicza, a ulicą Gombrowicza. Wartość dwóch pierwszych zadań to kwota po 100 tysięcy złotych.

W Ustrzykach Dolnych powstanie oświetlenie boiska

Na podstawie przeprowadzonego głosowania do realizacji wybrano między innymi budowę oświetlenia boiska na stadionie miejskim. W projekcie klubu MKS Arłamów znalazło się doprowadzenie instalacji elektrycznej, a także zainstalowanie czterech 14-metrowych masztów wraz z fundamentami, belkami i 20 oprawami oświetleniowymi LED o mocy 400 W. Od początku podkreślano, że takie działania mają na celu rozwiązać problemy dostępu do infrastruktury sportowej po zmroku.

W gminie Ustrzyki Dolne nie ma żadnego oświetlonego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, z którego w godzinach wieczornych mogliby skorzystać jej mieszkańcy. Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa w Polsce, która także tutaj ma wielu zwolenników

- mówił Kamil Gołąbek, prezes zarządu MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne.

Jak zauważył prezes klubu, popularność tej dziedziny sportu sprawia, że zaczyna brakować miejsca, aby ją uprawiać. Hala sportowa oraz boisko orlik mają ograniczoną pojemność i terminy dostępności, tym bardziej, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą grać w piłkę głównie po lekcjach lub po pracy. Wyklucza to w dużej mierze boiska trawiaste Stadionu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych z użytku.

Oświetlenie boiska bocznego, znacząco poprawi sytuację i pozwoli na optymalne wykorzystanie tej przestrzeni. Na realizacji zadania zyskają wszyscy mieszkańcy gminy, którzy w systemie rezerwacji będą mogli zapisać się i skorzystać z boiska w niedostępnych dotychczas godzinach

- dodał.

Teraz całą sprawą zajmie się Gmina Ustrzyki Dolne, powstanie dokładny projekt, a także zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę tego zadania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy