Reklama

Zimowy Maraton Bieszczadzki w Cisnej. O to uczestnicy zawodów pytają najczęściej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Bieganie to dla wielu niezapomniane przeżycie. Zwłaszcza w Bieszczadach może to być wyjątkowe doświadczenie, ponieważ te tereny oferują zimą piękne krajobrazy i różnorodne trasy. Dla wszystkich zainteresowanych Fundacja Bieg Rzeźnika organizuje 9. edycję Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego w Cisnej. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę. O co przed rozpoczęciem zawodów pytają najczęściej zawodnicy? Zobaczcie sami.

Podczas IX Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego biegacze będą mogli spróbować swoich sił na trzech dystansach.

  • Bieg na 43 km to prawdziwe górskie zimowe bieganie, doskonale przygotowana trasa pozwoli mocno zacząć nowy sezon - start godzina 07:00
  • Trasa na 20 km to skondensowane elementy górskiego zawodnicy doświadczą tu zarówno podejść jak i zbiegów w zimowych warunkach - start godzina 07:00
  • Bieg na 10 km to cały start górski, na zawodników czekać będzie jedno poważne podejście, a potem już tylko zbieg do mety - start godzina 08:00
 

Dotychczas największym powodzeniem cieszył się główny bieg na dystansie 44 kilometrów, ale trasa na 23 kilometry gromadzi również dużo biegaczy. Jak zawsze do dyspozycji będzie także bieg na 10 kilometrów. Perfekcyjnie przygotowane przez Nadleśnictwo Cisna trasy będą zachęcały do ścigania się i do szybkiego biegu. Dodatkowo, punkty żywieniowe umiejscowione w Hotelu Carpatia oraz Karczmie Brzeziniak będą gościć naszych biegaczy na trasie biegu, co samo w sobie jest nie lada atrakcją

- mówi Mirosław Bieniecki, dyrektor biegu.

Najczęściej zadawane pytania przed Zimowym Maratonem Bieszczadzkim w Cisnej

O której godzinie i gdzie jest dekoracja?

Dekoracja OPEN i kategorii wiekowych odbędzie 28 stycznia o godzinie 14:00 w okolicy Strefy Mety. Warunkiem przyznania nagrody jest osobisty udział w Dekoracji. W uzasadnionych przypadkach nagrodę może odebrać osoba wyznaczona na zastępstwo. Nie ma możliwości wysyłki nagród i/lub statuetek ani wcześniejszego odbioru nagród/statuetek.

Czy można upoważnić kogoś do odbioru pakietu i jak tego dokonać?

Tak. W przypadku zaistnienia konieczności odbioru pakietu przez osobę trzecią należy przekazać osobie odbierającej pakiet, wypełnione i podpisane oświadczenie, wypełnioną i podpisaną kartę zawodnika oraz kserokopię/fotokopię (do wglądu) swojego dowodu osobistego.

Czy na trasie Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego dozwolony jest suport?

Nie. Bieg pokonujemy samodzielnie, na własnych nogach i ewentualnie z własnym plecakiem – zawierającym wyposażenie obowiązkowe. Ewentualna pomoc osób bliskich dozwolona jest na punktach kontrolnych w wyznaczonym do tego miejscu. Pomoc poza punktami może grozić dyskwalifikacją zawodnika lub karą czasową.

Czy można prosić o wysyłkę pakietu?

Nie – pakiety nie są wysyłane. Można je odebrać w piątek 27 stycznia w godzinach od 16:00 do 22:00 w budynku szkoły w Cisnej (sala gimnastyczna) lub w sobotę 28 stycznia od 05:30 do 07:00. Organizatorzy proszą nie zostawiać odbioru pakietów na ostatnią chwilę. Nieodebrane pakiety również nie są rozsyłane po zakończeniu zawodów.

Do kiedy można zapisać się na bieg?

Można to zrobić nawet w dzień biegu. Warto jednak uwzględnić, że trzeba mieśc zasięg w telefonie i drukarkę. Zapisy tylko online! https://b4sportonline.pl/zimowy_maraton_bieszczadzki/

Zalecamy jednak zapisanie się przed godziną 15:00 w dniu 27 stycznia i przypominamy, że odbiór pakietu jest możliwy wyłącznie z wydrukowaną i podpisana kartą zawodnika

- informują organizatorzy.

Czy można biec z psem?

Na trasie biegu 10 kilometrów dozwolony jest start z psem. Uczestnik startujący z psem, w razie zajęcia nagradzanego miejsca, jest pominięty w klasyfikacji. Zawodnik powinien posiadać ze sobą aktualną książeczkę szczepień psa, krótką smycz i kaganiec w strefie startu Biegu (start z końca stawki) oraz pozostawić w biurze zawodów podczas odbierania pakietu, krótkie oświadczenie, że ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez swoje zwierzę.

Mając na uwadzę komfort innych zawodników należy pamiętać o tym, by start z psem nie był utrudnieniem dla żadnego innego zawodnika (długa smycz lub zbyt bliski kontakt)

- przypominają.

Co będzie do jedzenia na punktach regeneracyjnych/kontrolnych?

Na pewno na każdym będzie ciepła herbata, picie i drobne przekąski. Na nawrotce, na 17-kilometrze istnieje możliwość uzupełnienia wody, na 24-kilometrze ugości wszystkich uczestników Carpatia Bieszczadzki Gościniec, z kolei na 32-kilometrze Karczma Brzeziniak. Na mecie o ciepły posiłek zadba Nadleśnictwo Cisna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy