Park pod Dębami w Ustrzykach Dolnych to miejsce bardzo chętnie wybierane przez starszych, jak i młodszych mieszkańców oraz turystów. Wszyscy odwiedzający park mogą skorzystać ze spacerów, odpoczynku w cieniu drzew, placu zabaw, otwartej siłowni, a dla fanów rowerów, hulajnóg i rolek przygotowano pumptrack i skatepark. Jednak to nie wszystko. Już teraz do tych atrakcji dołączył park linowy.
Trzy trasy parku linowego
W ustrzyckim Parku pod Dębami powstał park linowy składający się z trzech tras o zróżnicowanym stopniu trudności – trasa dziecięca, standard oraz tyrolkowa. Pierwsza z nich (zielona) składa się z 15 przeszkód, druga (niebieska) – skierowana do młodzieży i dorosłych – liczy również 15 przeszkód tylko o większym stopniu trudności, z kolei z tyrolki skorzysta młodzież i dorośli. Ponadto, trasa szkoleniowa posłuży wcześniejszemu przećwiczeniu używania sprzętu asekuracyjnego na wszystkich rodzajach asekuracji występujących w parku linowym.Trzy trasy mają łącznie około 350 metrów długości i 35 przeszkód, w tym między innymi wiszące drabiny, poziome belki, wielka pajęczyna, huśtające się platformy, podwieszany ruchomy most czy tak zwany indiański przeskok.
Atrakcja dla wszystkich
Dzięki przygotowanej ofercie, w parku będą mogli się bawić nie tylko najmłodsi, ale także bardziej doświadczeni „alpiniści”.
Nieustannie staramy się, aby Ustrzyki Dolne były miejscem atrakcyjnym zarówno dla naszych mieszkańców, jak i odwiedzających nas gości. Jednym z takich działań jest budowa parku linowego, który będzie świetną rozrywką dla całej rodziny. Przygoda i dobra zabawa na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody, jakim bez wątpienia jest Park pod Dębami
- podkreślał Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.
Park linowy w Ustrzykach Dolnych. Kiedy otwarcie?
Aktualnie nieznana jest dokładna data oficjalnego otwarcia parku. Trwają ostatnie przygotowania, jednak lokalny samorząd chciałby, aby nastąpiło to jak najszybciej. Na przestrzeni ostatnich dni odbyły się testy obiektu oraz szkolenia instruktorów.Koszt budowy parku linowego to ponad 380 tysięcy złotych. Jego budowa została sfinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.