Reklama

Trwa przebudowa drogi w Załużu. W sobotę zmiana organizacji ruchu. Trasa będzie przejezdna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwa przebudowa drogi w Załużu. W sobotę zmiana organizacji ruchu. Trasa będzie przejezdna - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej na odcinku Załuż-parking pod górą Sobień. Na przestrzeni ostatnich dni, trasa była całkowicie wyłączona z ruchu. W dniu jutrzejszym nastąpi zmiana organizacji. „Droga będzie przejezdna” – poinformowało starostwo powiatowe w Sanoku.

Odcinek drogi powiatowej z Załuża do Leska to bardzo ważny szlak turystyczny, łączący drogę krajową nr 28 z drogą krajową nr 84. W okresie letnim jest ona jedną z alternatywnych tras w Bieszczady, stąd też dziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów. Podobnie było również na przestrzeni ostatnich dni, kiedy droga była wyłączona całkowicie z ruchu, a kierowcy mimo to jechali na pamięć, nie stosując się tym samym do znaków. Z tego względu, starostwo po raz kolejny apeluje, by zachować bezpieczeństwo, przestrzegać znaków drogowych i stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Trasa jest dostępna jedynie dla mieszkańców.

W najnowszym komunikacie starostwo w Sanoku poinformowało, że w sobotę – 13 sierpnia – droga z Załuża do parkingu pod górą Sobień będzie przejezdna dla wszystkich.

Załuż – parking pod górą Sobień w Manastercu – całkowite zamknięcie ruchu

16.08.2022 r. (w godzinach od 07:00 do 19:00)
17.08.2022 r. (w godzinach od 07:00 do 19:00)
18.08.2022 r. (w godzinach od 07:00 do 19:00)
19.08.2022 r. (w godzinach od 07:00 do 19:00)

Okresowe ograniczenia w ruchu będą trwały do końca listopada, czyli zakończenia remontu drogi. W tym czasie powstanie między innymi nowa nawierzchnia, chodnik, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej oraz 15 miejsc postojowych. Zostaną też utwardzone pobocza, powstanie oznakowane i oświetlone bezpieczne przejście dla pieszych.

Wartość inwestycji wynosi 6 911 100,00 złotych, z czego 3 855 459,00 złotych stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Działania wsparło także Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 500 tysięcy złotych.

Zdjęcie główne: Załuż Gmina Sanok | Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE