Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło tuż przed godziną 21:00. Dyżurny otrzymał informację o tym, że w pobliżu zapory wodnej w Solinie, w okolicach wejścia od strony tak zwanych „Bieszczadzkich Krupówek”, topi się człowiek. W odpowiedzi na alarm natychmiast zadysponowano służby ratunkowe, w tym jednostkę straży pożarnej z Leska.
Po dotarciu służb na miejsce, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził informację. Około 30-letni nieprzytomny mężczyzna został podjęty z wody przez osoby postronne po czym rozpoczęto działania mające na celu przywrócenie funkcji życiowych. Mimo resuscytacji, nie udało się uratować życia.
Wyjaśnianie okoliczności tragedii
Jak poinformowała nas aspirant sztabowy Katarzyna Fechner, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lesku, ofiara to mieszkaniec województwa podkarpackiego. Policja wykluczyła udział osób trzecich w zdarzeniu, a aktualnie prowadzi działania mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tej tragedii.
Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.
Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:
- Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
- Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
- Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
- Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
- Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
- Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
- Częsty płacz.
- Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
- Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
- Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:
116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.