Reklama

Reklama

To już nie są przelewki! Zobacz jak niedźwiedź idzie po obiad w Wołkowyi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To już nie są przelewki! Zobacz jak niedźwiedź idzie po obiad w Wołkowyi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Wczoraj pisaliśmy o niedźwiedziach pojawiających się od jakiegoś czasu w okolicy Olchowca, Bukowca i Wołkowyi. Tymczasem niedźwiedzie poczynają sobie coraz śmielej.

Wczoraj wieczorem mieliśmy ponowne zgłoszenie o niedźwiedziu, który zaskoczył właścicieli posesji w Olchowcu. Podjechali oni na parking w centrum Olchowca, a przy pojemnikach do segregacji stał dorosły niedźwiedź. Nie przyszedł pod osłoną nocy tylko o zmierzchu. Niedźwiedzia nie wystraszył nadjeżdżający samochód. Stał i przyglądał się "intruzom". Spłoszyły go dopiero trąbienie i krzyki. Warto nadmienić, że zdarzenie miało miejsce w odległości 15 - 20 m od najbliższych zabudowań.

Zobacz również:

Niedźwiedź w Wołkowyi

Jednocześnie na portalu społecznościowym pokazało się nagranie z niedźwiedziem, który wybrał się na obiad do gospodarstwa w Wołkowyi. Jeszcze za dnia, o godz. 19.00.Widać na nim wyraźnie, że niedźwiedzia nie wystraszyła obecność człowieka. Dopiero kiedy zaskomlał pies, a kury poniosły tumult młody niedźwiedź wycofał się na drugą stronę drogi.

https://youtube.com/shorts/YtmSzdbwBck
Wszystko wskazuje na to, że na obszarze kilkunastu kilometrów żerują dwa niedźwiedzie. Młody niedźwiadek w Wołkowyi i Bukowcu, a drugi, dorosły osobnik w Olchowcu. Wyraźnie widać, że w obu przypadkach doszło do synantropizacji - niedźwiedzie nauczyły się żyć w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE