Reklama

Reklama

Szczawne: Otwarcie pracowni Makerspace, czyli miejsca spotkań i rozwijania umiejętności

Opublikowano:
Autor:

Szczawne: Otwarcie pracowni Makerspace, czyli miejsca spotkań i rozwijania umiejętności - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Pracownia Orange w Szczawnem działa przy Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Szczawnem od 2018 roku. Jest to multimedialna świetlica, której celem jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenia przestrzeni wspólnych działań.

Kreatywna przestrzeń dla mieszkańców

Już dzisiaj odbędzie się symboliczne otwarcie kreatywnej przestrzeni do spotkań, tworzenia i rozwijania umiejętności pod nazwą Makerspace. Mieszkańcy będą mogli nabyć umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii, krawiectwa czy drobnych napraw. Pracownia pozyskała cztery profesjonalne maszyny do szycia oraz drukarkę 3D.

„Będzie to miejsce dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Tych mniej ciekawych mamy nadzieję zainspirować i zachęcić do odwiedzenia nas” - mówi Magdalena Hulicka z Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy.

Projekt „Makerspace w Pracowniach Orange” realizowany jest dzięki pozyskanemu grantowi z Fundacji Orange przy wsparciu FabLab w Gdańsku, a jego celem jest upowszechnianie dostępu do nowych technologii, rozwój kompetencji cyfrowych, oraz rozwijanie umiejętności i pasji mieszkańców lokalnej społeczności.

Otwarcie odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:00 w Pracowni Orange w Szczawnem.

Autor: Kamil Mielnikiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy