reklama
reklama

Słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad Jeziorem Solińskim. Turyści chętnie korzystają z kąpielisk oraz wypożyczalni sprzętu wodnego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad Jeziorem Solińskim. Turyści chętnie korzystają z kąpielisk oraz wypożyczalni sprzętu wodnego [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
30
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościWysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawiają, że nad wodami Jeziora Solińskiego nie brakuje miłośników kąpieli. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo, a szczególnie najmłodszych, zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas takiego pobytu.
reklama

Długi sierpniowy weekend to okres, kiedy turyści bardzo chętnie odwiedzają Solinę, Polańczyk, a mówiąc ogólnie – okolice Jeziora Solińskiego. Oprócz dobrze rozwiniętych i prosperujących tam lokali gastronomicznych czy noclegowych, wartym zwrócenia uwagi jest możliwość wypoczynku nad wodą i skorzystania ze wszystkich zlokalizowanych tam atrakcji.

Jedni preferują leżak i opalanie, drudzy kąpiel, z kolei jeszcze inni wypożyczenie jachtu, kajaka czy rowerku i spędzenie czasu bezpośrednio na wodzie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rejsy statkiem spacerowym po jeziorze, gdzie oprócz niesamowitych widoków można również posłuchać historii o tych terenach. Aby okres urlopowy minął tak, jak go sobie zaplanowaliśmy, należy zawsze zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje, jak i najbliższych. Dodatkowo nad wszystkimi turystami przebywającymi na brzegu oraz wodzie czuwają ratownicy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczają oni łącznie cztery kąpieliska: Cypel i Patelnia w Polańczyku, Biała Flota w Solinie oraz kąpielisko Zawóz w miejscowości Zawóz. Jak mówi Artur Szymański, prezes Bieszczadzkiego WOPR-u, dotychczas, w tym sezonie nie doszło na szczęście do żadnego utonięcia.

reklama

Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. Flaga biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast flaga czerwona na kąpielisku – zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.

reklama

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama