Reklama

Reklama

Ruszył sezon kąpielowy nad Jeziorem Solińskim. W tym roku przygotowano cztery strzeżone miejsca do kąpieli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ruszył sezon kąpielowy nad Jeziorem Solińskim. W tym roku przygotowano cztery strzeżone miejsca do kąpieli - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Wraz z początkiem lipca wystartował sezon kąpielowy w gminie Solina. Dla wszystkich osób chcących wypocząć na brzegach Jeziora Solińskiego przygotowano cztery strzeżone kąpieliska. Nad bezpieczeństwem turystów czuwać będą ratownicy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wodna karetka pogotowia.

Początek lipca to każdego roku oficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Mimo wielu niekorzystnych prognoz, turyści wybiorą Bieszczady i odpoczynek nad Jeziorem Solińskim. Warto podkreślić, że pierwszą i najważniejszą sprawą jest to, by był to bezpiecznie spędzony czas. Nad wodą, o bezpieczeństwo wszystkich gości czuwać będzie ponad 20 ratowników Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zabezpieczą łącznie cztery kąpieliska: Cypel i Patelnia w Polańczyku, Biała Flota w Solinie oraz kąpielisko Zawóz w miejscowości Zawóz. Ponadto WOPR-owcy i ratownicy zespołu ratownictwa medycznego przy wykorzystaniu karetki wodnej będą kontrolować cały obszar Jeziora Solińskiego.

Kąpieliska będą czynne do 31 sierpnia od godziny 10:00 do 18:00.

Ratownicy apelują o rozsądne zachowanie się nad wodą i w wodzie. Korzystający z kąpielisk powinni wystrzegać się alkoholu oraz niebezpiecznych sytuacji związanych z brawurą. Powinni również pamiętać o używaniu kamizelek ochronnych i kapoków. Przypominają, że nad Jeziorem Solińskim działa całodobowo ich numer alarmowy – 607 112 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE