Reklama

Reklama

Przywrócono połączenia kolejowe do przejścia granicznego w Krościenku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przywrócono połączenia kolejowe do przejścia granicznego w Krościenku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły prace remontowe i przywróciły ruch na odcinku linii nr 108 z Uherzec Mineralnych do przejścia granicznego w Krościenku.

Początkiem marca, ze względu na wzmożony ruch na przejściu granicznym w Krościenku, który został wywołany wojną w Ukrainie, podjęto decyzję o reaktywacji połączeń kolejowych na odcinku linii nr 108 od Uherzec Mineralnych do granicy polsko-ukraińskiej. Po kilku dniach od rozpoczęcia prac, na torach pojawił się pierwszy skład. Niestety inauguracyjny kurs zakończył się wykolejeniem pociągu. Wówczas podjęto decyzję o wprowadzeniu transportu łączonego. Uchodźcy autobusami przewożeni byli do stacji w Uhercach, a stamtąd kontynuowali podróż w głąb Polski.

Przez cały ten okres czasu trwały prace naprawcze niezbędne do bezpiecznego przejazdu składów pasażerskich na trasie do przejścia granicznego. Na przestrzeni kilku tygodni na jednotorowej linii wymieniono między innymi podkłady. Ponadto Grupy PKP Polskich Linii Kolejowych przeprowadziły przegląd torów i poprawiły widoczność na przejazdach kolejowo-drogowych.

Dzięki wykonanym pracom, jest możliwość wykorzystania pociągów w komunikacji do przejścia kolejowego z Ukrainą. Kolejowe przejście graniczne w Krościenku, będzie dodatkowym punktem odprawy w przewozach kolejowych

- informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zdjęcie główne: Zbigniew Bryndza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy