reklama
reklama

Przełęcz Wyżna. Niewielu turystów wyruszyło w czwartek na Połoninę Wetlińską [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przełęcz Wyżna. Niewielu turystów wyruszyło w czwartek na Połoninę Wetlińską [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Aktualności Niewielu turystów postanowiło wyruszyć w czwartek (22 lutego) na bieszczadzkie szlaki. Na parkingu zlokalizowanym tuż przy wejściu na najchętniej wybieraną trasę prowadzącą z Przełęczy Wyżnej w kierunku Połoniny Wetlińskiej, można było zauważyć znikomą ilość samochodów. Jednym z powodów były na pewno warunki atmosferyczne.
reklama

Nieustannie jednym z najchętniej wybieranych szlaków turystycznych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ten prowadzący z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską. Wędrowcy decydują się na tę trasę przede wszystkim z tego względu na to, by zobaczyć na własne oczy schron turystyczny „Chatka Puchatka II”. Mimo że żółty szlak z Przełęczy Wyżnej nie przypomina innych bieszczadzkich ścieżek, turyści chętnie się tam wybierają, zwracając uwagę na odpowiedni stopień trudności podejścia i piękne widoki. Podczas długich weekendów, wakacji i jesiennych słonecznych dni, parking tuż obok Zajazdu u Górala „Bilanówka” zapełnia się niemal w całości, a ruch drogowy od strony miejscowości Wetlina staje się znacząco utrudniony.

Sytuacja wygląda diametralnie inaczej w okresie zimowym. Dla wielu turystów najważniejszą kwestią jest pogoda, ale taka przy której niesamowite widoki nie będą zasłaniane przez gęste chmury. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Bieszczady znajdowały się pod śniegiem niedługo. Aktualnie w dolinach pokrywa zanikła całkowicie, z kolei wyższych partiach nadal możemy uświadczyć widoku jaki przystaje na zimę. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje, że powyżej górnej granicy lasu utrzymuje się pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Niebezpieczeństwo dotyczy szczególnie stromych stoków o wystawach północnych i północno-wschodnich. Grzbiety oraz stoki południowe w wielu miejscach pozbawione śniegu. Na części obszaru pokrywa stabilizowana przez roślinność. Na szlakach możliwe oblodzenia

– przekazuje Bieszczadzka Grupa GOPR.

Czwartek (22 lutego) minął pod znakiem pochmurnej pogody z chwilowymi przejaśnieniami i lekkimi opadami deszczu. Ponadto występował bardzo silny wiatr w porywach do 70 km/h.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama