Reklama

Plener rzeźbiarski w Mucznem. W przyszłości dzieła mają stworzyć galerię sztuki na wolnym powietrzu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W bieszczadzkiej miejscowości Muczne odbył się wyjątkowy plener rzeźbiarski. Przez ostatnie dwa tygodnie turyści odwiedzający te tereny mieli okazję obserwować działania artystów, którzy za pomocą pił, siekier i dłut tworzyli rzeźby w drewnie. W przyszłości mają one stworzyć galerię sztuki na wolnym powietrzu.

Przez kilkanaście dni w miejscowości Muczne trwał proces tworzenia prac przez artystów, którzy codziennie za pomocą dłuta, siekiery, piły i innych narzędzi wykonywali tajemnicze rzeźby pod wspólnym hasłem „Współistnienie”. W tym czasie setki osób przyglądały się działaniom rzeźbiarzy, była też możliwość rozmowy z nimi w trakcie pracy, jak też przy gotowych już dziełach.

Chcemy poprzez sztukę ukazać wagę współistnienia i relacji pomiędzy człowiekiem, a światem przyrody, to również artystyczna próba przełożenia idei ochrony przyrody z języka informacji na język sztuki, stąd motto pleneru „współistnienie”, które przekuliśmy we własne artystyczne wizje ożywione w kłodach drewna  

- objaśnia kierujący całym plenerem prof. dr hab. Jacek Kucaba z ASP w Krakowie, goprowiec, miłośnik Bieszczadów, pracujący obecnie nad „Ławeczką Majstra Biedy”. 

Jak dodaje prof. dr hab. Jacek Kucaba, wartością pleneru była możliwość pracy w naturalnych warunkach, w deszczu i chłodzie, sposobność przeprowadzenia seminariów i rozmów o sztuce z turystami i leśnikami. 

Widzę, że ludzie lasu doskonale rozumieją nasze idee. Jestem też bardzo wdzięczny leśnikom za nieocenione wsparcie organizacyjne i finansowe

- mówi. 

W plenerze rzeźbiarskim wzięli udział artyści z Poznania, Łodzi i Krakowa. Podjęli się wykonania rzeźb dużych formatów, takich, by mogły zostać dostrzeżone na tle przyrody Bieszczadów.

Plener rzeźbiarski „Ekosztuka” jest efektem współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z Lasami Państwowymi. Głównym organizatorem artystycznego wydarzenia było Nadleśnictwo Stuposiany.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy