Reklama

Reklama

Perspektywy 2023. Poznaliśmy najlepsze licea i technika. Które miejsce zajęły szkoły średnie z Leska i Ustrzyk Dolnych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Perspektywy 2023. Poznaliśmy najlepsze licea i technika. Które miejsce zajęły szkoły średnie z Leska i Ustrzyk Dolnych? - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Już po raz 25. poznaliśmy wyniki Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, w którym wyłoniono najlepsze szkoły średnie w Polsce. To prestiżowe zestawienie ma na celu przede wszystkim ułatwienie wyboru dla ósmoklasistów. Które miejsce zajęły placówki z Leska i Ustrzyk Dolnych?

W tegorocznej edycji przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących – spośród 2200 – i 1185 techników – spośród 1745 – które spełniły kryterium znalezienia się w zestawieniu.

Przyglądając się wynikom szkół średnich w wojewódzkie podkarpackim, zwróciliśmy uwagę na placówki edukacyjne w Lesku i Ustrzykach Dolnych. W kategorii liceów, Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych zajęło 42. lokatę, z kolei Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andresa w Lesku 48. Jeśli chodzi o zestawienie techników to znalazł się tam tylko Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku, który uplasował się na 61. miejscu w kategorii techników.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tak zwane kryterium wejścia: maturę w maju 2022 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy