reklama
reklama

Ostatni dzień majówki na Holicy. Wieża widokowa cieszy się ogromną popularnością [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ostatni dzień majówki na Holicy. Wieża widokowa cieszy się ogromną popularnością [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Aktualności O wieży widokowej na Holicy, nieopodal Ustrzyk Dolnych możemy mówić w kontekście bardzo popularnego miejsca turystycznego. Od samego otwarcia, na wędrówkę przez pasmo Żukowa decyduje się rzesza osób, w tym nie tylko przyjezdni, ale i lokalni mieszkańcy, którzy nieustannie zwracają uwagę na niesamowite walory krajobrazowe tego punktu.
reklama

Długi weekend majowy dobiegł końca. Pod kątem turystycznym, można uznać go zdecydowanie za udany. Już od środy 1 maja, w popularnych destynacjach przebywała ogromna, jak nie rekordowa, liczba osób. Parkingi przy szlakach górskich, głównie na Przełęczy Wyżnej, Przełęczy Wyżniańskiej, Ustrzykach Górnych i Wołosatem zapełniały się codziennie niemal do ostatniego miejsca. Podobna sytuacja była w rejonie Jeziora Solińskiego, gdzie jak sprawdziliśmy, 3 maja w godzinach popołudniowych zaparkowanie samochodu graniczyło z cudem. Gestorzy branży zajmującej się szeroko pojętą turystyką, zdecydowanie mogą uznać ten czas za udany. Zwracają oni uwagę, że główny wpływ na takie zainteresowanie Bieszczadami podczas majówkowych wyjazdów miała pogoda, która tym razem nie zawiodła i przez wszystkie dni na niebie oglądaliśmy słońce, a temperatury oscylowały między 23 a 26 stopni Celsjusza.

Nie tylko głębokie Bieszczady budziły zainteresowanie gości. Nieustannie – od pierwszego dnia od otwarcia – na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia podczas pobytu w tym zakątku Polski jest wieża widokowa na Holicy. Budowla zlokalizowana w paśmie Żukowa na geograficznym terenie Gór Sanocko-Turczańskich została wyposażona w dwa podesty widokowe na poziomie 17 i 30 metrów, które zapewniają wszystkim odwiedzającym niezapomniane wrażenia dzięki rozciągającym się krajobrazom na pobliskie miejscowości, Zatokę Teleśnicką oraz wzniesienia, a w tym Wielkiego i Małego Króla, Kamienną Lawortę, Gromadzyń i Orlik. W dalszej perspektywie ujrzymy bieszczadzkie pasma – od Gniazda Tarnicy i Halicza, poprzez Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską, aż do Smereka.

Fot. Elżbieta Mielnikiewicz

Wędrowcy najchętniej wybierają trasę z parkingu przy drodze między Ustjanową a Łobozewem. Samo przejście w jedną stronę zajmuje ponad godzinę, gdyż mamy do pokonania 4,5 kilometra.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama