Reklama

Reklama

Od połowy czerwca można zwiedzić elektrownię i wnętrze zapory wodnej w Solinie [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od połowy czerwca można zwiedzić elektrownię i wnętrze zapory wodnej w Solinie [ZDJĘCIA+WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Od połowy czerwca turyści ponownie mogą zwiedzić wnętrze największej zapory wodnej w Polsce. Przypomnijmy. PGE Energia Odnawialna zamknęła obiekt ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzanie w całym kraju obostrzenia.

Od połowy czerwca - po ponad dwóch latach – turyści odwiedzający Solinę mogą zobaczyć od środka największą zaporę wodną w Polsce. Jak informuje PGE Energia Odnawialna, zwiedzanie obiektu odbywa się w dniach od wtorku do soboty w godzinach 09:00-17:00, dokładniej – o godzinie 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 oraz o 16:00.

W celu zwiedzenia obiektów elektrowni wodnej w Solinie przez grupy zorganizowane należy dokonać rezerwacji w formie elektronicznej na adres zwiedzanie.eos@gkpge.pl dopełniając wszelkich formalności oraz uzyskać potwierdzenie terminu zwiedzania

- informuje PGE Energia Odnawialna.

[Best_Wordpress_Gallery id="659" gal_title="Wnętrze zapory"] W przypadku zwiedzania elektrowni przez osoby indywidualne należy osobiście zgłosić się do budynku Centrum Energii Odnawialnej około 30 minut przed planowaną godziną zwiedzania, a nie później niż 10 minut przed, celem dopełnienia formalności oraz dokonaniem opłaty. Bilet zakupiony w kasie nie podlega zwrotowi.

PGE przypomina, że wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązani są do poruszania się na terenie elektrowni w kaskach ochronnych, które zostaną wypożyczone w cenie biletu.

Sześć metrów pod dnem Jeziora Solińskiego

Zwiedzanie zapory wodnej w Solinie to nie lada gratka nie tylko dla fanów tego typu budowli. Trasa zwiedzania prowadzi przez hale elektrowni do wnętrza zapory, które znajduje się na głębokości sześciu metrów poniżej dna Jeziora Solińskiego. Tam temperatura wynosi 7 stopni Celsjusza. Wnętrze zapory to ponad 2 kilometrów korytarzy służących przede wszystkim do kontroli i obsługi elektrowni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE