reklama
reklama

Na zaporze w Solinie podniesiono balustradę. Co jest tego powodem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Na zaporze w Solinie podniesiono balustradę. Co jest tego powodem? - Zdjęcie główne

Zapora w Solinie | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościSolina, jeden z najważniejszych punktów turystycznych, przyciąga tysiące odwiedzających nie tylko pięknymi widokami, ale również swoją infrastrukturą. Jedną z kluczowych atrakcji jest spacer przez największą zaporę wodną w Polsce, oferujący niezapomniane panoramy Jeziora Solińskiego i otaczających wzgórz. Ostatnie zmiany, a dokładniej pojawienie się nowej, wyższej balustrady – wzbudziły zainteresowanie przechodniów.
reklama

Trakt spacerowy biegnący przez zaporę w Solinie ma długość 664 metrów. Dla wielu jest to wyjątkowa okazja, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Po jednej stronie rozciąga się tafla Jeziora Solińskiego, której krajobraz urozmaicają liczne wyspy oraz otaczające wzgórza. Z drugiej strony turyści mogą zobaczyć budynek elektrowni wodnej, znajdujący się poniżej zapory.

W ostatnim czasie, w centralnym punkcie zapory pojawiła się nowa, wyższa balustrada. Ten fakt nie umknął uwadze turystów. Podczas spacerów po koronie zapory często można usłyszeć pytanie pokroju: „Co to jest?”, „Jeszcze niedawno tego nie było”. Aby rozwiać wątpliwości i uzyskać więcej informacji na ten temat zwróciliśmy się do Biura Prasowego PGE Energia Odnawialna.

reklama

Podniesienie wysokości balustrady ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób znajdujących się u podnóża zapory Solina, korzystających z wejścia/wyjścia do zapory Solina na wysokości sekcji nr 17

– poinformował nas Marcin Poznań, rzecznik prasowy PGE Energia Odnawialna.

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Bezpieczeństwo priorytetem

Podniesienie wysokości balustrady to element kompleksowych działań, mających na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa w rejonie zapory. Zwiększona ochrona dotyczy zwłaszcza osób znajdujących się w pobliżu sekcji nr 17, gdzie odbywa się ruch pieszy, w tym dostęp do wnętrza zapory. Wysoka konstrukcja zapory, wynosząca 82 metry oraz intensywny ruch turystyczny, szczególnie w okresie letnim, wymuszają na administratorach obiektu stałe monitorowanie i dostosowywanie infrastruktury do zmieniających się potrzeb.

reklama

Tego typu działania są standardowym działaniem w przypadku dużych obiektów hydrotechnicznych, takich jak zapora w Solinie, które muszą sprostać wymaganiom zarówno turystycznym, jak i technicznym.

Solina niezmiennie popularna

Zapora w Solinie to miejsce, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy turystów, zarówno z Polski, jak i zagranicy. W połączeniu z innymi atrakcjami regionu, jak rejsy po Jeziorze Solińskim, wieża widokowa na Jaworze czy kolej gondolowa, Solina pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc. Podczas spaceru po koronie zapory, szczególnie w słoneczne dni, można w pełni docenić urok Bieszczadów, które jesienią zyskują jeszcze więcej uroku dzięki złocistym barwom drzew i krystalicznym wodom jeziora.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama