Reklama

Reklama

Na trasie z Ustrzyk Dolnych do Sanoka pojawią się całoroczne połączenia kolejowe. Inauguracja kursów już w marcu bieżącego roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Na trasie z Ustrzyk Dolnych do Sanoka pojawią się całoroczne połączenia kolejowe. Inauguracja kursów już w marcu bieżącego roku - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Po ponad dwunastu latach do całorocznego rozkładu jazdy wracają połączenia kolejowe z Sanoka do Ustrzyk Dolnych. Składy wyjadą na tory wraz z początkiem marca bieżącego roku i będą kursować trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku.

Wraz z pierwszym dniem marca zainaugurują kursy kolejowe realizowane na trasie Ustrzyki Dolne-Sanok-Ustrzyki Dolne. Składy będą wyjeżdżały trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku. Ze stacji w Ustrzykach Dolnych pociąg wyruszy o godzinie 05:27, 07:50 i 14:15, z kolei z Sanoka o godzinie 06:38, 09:00 oraz 15:25. Odległość między tymi powiatowymi miastami to 42 kilometry, a sam przejazd zajmie godzinę. Po drodze zaplanowano postoje w Ustjanowej, Olszanicy, Uhercach, Uhercach Tunelu, Jankowcach, Łukawicy, Załużu oraz Nowym Zagórzu.

Odnosząc się do opinii publicznej wielokrotnie zwracano uwagę, że kursy kolejowe na tej trasie nie są potrzebne, gdyż między Sanokiem, a Ustrzykami Dolnymi kursuje 15 par połączeń autobusowych wykonywanych głównie przez PKS Jarosław. Po pracach, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, na większej części trasy pociągi mogą jeździć z prędkością 50 km/h. Oznacza to, że ich prędkość i czas przejazdu autobusu będzie bardzo podobny. To czy połączenia kolejowe będą budziły zainteresowanie dowiemy się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

W 2021 i 2022 roku przeprowadzono remonty dwóch fragmentów: od Sanoka do Uherzec Mineralnych oraz od Uherzec do Ustrzyk Dolnych. Pierwszy z nich stanowił połączenie sezonowe między Bieszczadami, a Krakowem, z kolei drugi był związany z koniecznością zapewnienia transportu dla uchodźców z Ukrainy przybywających do Polski w pierwszych tygodniach po rosyjskiej inwazji.

Podczas minionych wakacji na odcinek linii kolejowej nr 108 między Sanokiem, a Ustrzykami Dolnymi wyjechały weekendowe pociągi, jednak w 2023 roku obsługa tej trasy nie będzie ograniczać się wyłączenie do sezonu letniego, a będzie realizowana przez cały rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy