reklama

Muzyczna oda do bieszczadzkiej przyrody. Hymn młodych ambasadorów [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Zielonka

Muzyczna oda do bieszczadzkiej przyrody. Hymn młodych ambasadorów [WIDEO] - Zdjęcie główne

Bieszczady z Bukowego Berda | foto Marek Zielonka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościUczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Lesku stworzyli wyjątkowy utwór muzyczny, który stał się hymnem ambasadorów Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Projekt ten, realizowany w ramach edukacyjnego programu „Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, pokazuje, jak młodzież z pasją i zaangażowaniem popularyzuje wiedzę o bogactwach naturalnych tego regionu.
reklama

Bieszczadzki Park Narodowy od lat angażuje młodzież w programy edukacyjne, których celem jest nie tylko poznawanie, ale także ochrona wyjątkowych zasobów przyrodniczych regionu. Jednym z takich projektów jest program „Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, skierowany do uczniów klas 6-7 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego, a szczególnie z Bieszczadów.

Program obejmuje różnorodne zajęcia, zaczynając od edukacji teoretycznej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Kolejnym etapem są warsztaty terenowe organizowane w okolicach Wołosatego i Suchych Rzek, gdzie uczniowie mają okazję bezpośrednio obcować z przyrodą i uczyć się jej ochrony. Finał programu stanowi konkurs, w którym laureaci otrzymują tytuł Ambasadora Bieszczadzkiego Parku Narodowego, podkreślający ich zaangażowanie w promowanie wiedzy o Bieszczadach.

reklama

Wyjątkowy hymn uczniów z Leska

W XXX edycji programu edukacyjnego, szczególnie wyróżniła się Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Lesku. Przypomnijmy. Uczniowie tej szkoły nie tylko uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, ale także stworzyli wyjątkowy utwór muzyczny, który zyskał miano hymnu ambasadorów Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Projekt był efektem współpracy między uczniami i nauczycielami, którzy wspólnie zrealizowali niesamowitą muzyczną podróż po Bieszczadach. Słowa piosenki ułożyła Elżbieta Klus, a nad kompozycją muzyki, montażem klipu i całością projektu czuwał Sebastian Klus. Wykonanie utworu przypadło uczennicom Zuzannie Bochnak i Małgorzacie Wójcik, które swoim talentem i zaangażowaniem nadały piosence niezwykły charakter. Dodatkowo, w utworze można usłyszeć również śpiew Elżbiety Klus.

Uznanie i duma

Piosenka ambasadorów Bieszczadzkiego Parku Narodowego szybko zdobyła uznanie wśród odbiorców. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne pozytywne komentarze, w których internauci podkreślali nie tylko walory artystyczne, ale również edukacyjny charakter utworu. „Z tekstu piosenki można dużo się nauczyć o najpiękniejszym parku narodowym w Polsce! Cudna piosenka, wspaniałe” – pisali użytkownicy.

reklama

Pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego po publikacji nagrania w maju bieżącego roku, również nie kryli swojej dumy z efektów projektu. „Rozpiera nas duma i radość, że mamy wokół siebie tak wspaniałych ludzi, którzy poświęcili swój czas i energię na realizację tego pięknego projektu. Jesteśmy pod wrażeniem głosów, talentu i skromności” – przekazali pracownicy Parku.

reklama

Projekt „Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” od wielu lat kładzie nacisk na popularyzację wiedzy przyrodniczej, a hymn stworzony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lesku z pewnością zapisze się na kartach historii edukacyjnych inicjatyw Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama