Reklama

Reklama

Mieszkańcy Jankowiec z nową świetlicą wiejską. Po ponad dwóch latach prac obiekt został oddany do użytku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na tą inwestycję mieszkańcy Jankowiec czekali od kilkudziesięciu lat. Dzięki wielu staraniom udało się doprowadzić do remontu świetlicy wiejskiej, która po ponad dwóch latach została oddana do użytku lokalnej społeczności.

Świetlica wiejska jako ważny punkt 

Świetlica wiejska w każdej mniejszej miejscowości stanowi bardzo ważny punkt kulturalno-integracyjny. To miejsce, gdzie lokalna społeczność może się spotykać, a także organizować różne wydarzenia. Tak było również w Jankowcach, niedaleko Leska. Mieszkańcy wybudowali taki obiekt kilkadziesiąt lat temu. Odbywały się tam liczne przyjęcia weselne, dyskoteki, pikniki rodzinne czy przedstawienia okolicznościowe. Niestety, czas nie był łaskawy dla drewnianego budynku. Z biegiem lat dostała się do niego wilgoć, a w raz z nią grzyb. By zapobiec jego zniszczeniu, miejscowi podjęli próbę drenażu i ususzania. Jak się później okazało, takie działania były nieskuteczne.

Budowa nowej świetlicy w Jankowcach

Obiekt nie nadawał się do remontu, dlatego postanowiono wyburzyć stary, a w jego miejsce postawić nowy. Stworzono projekt, który zakładał wybudowanie obiektu piętrowego, z piwnicami, parterem i poddaszem. Jednak, aby wdrożyć w życie dokumentację opiewającą na ponad 2 miliony złotych, konieczne było pozyskanie środków finansowych. Wówczas o pomoc wrócono się do Marka Kuchcińskiego, obecnego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  

Budowa rozpoczęła się 4 sierpnia 2020 roku po tym, jak Adam Snarski, burmistrz Leska w obecności Piotra Bąka, radnego Rady Miejskiej w Lesku oraz Agnieszki Bąk, sołtys Jankowiec podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcy robót. Za kwotę ponad 311 tysięcy złotych wykonane zostały prace rozbiórkowe starego budynku, prace ziemne oraz fundamentowe i konstrukcje piwnic wraz ze stropem. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 2 277 000 złotych, z czego 1 500 000 złotych pochodziło  z dofinansowania.

25 sierpnia 2021 roku podpisano umowę w ramach której zostały przeprowadzone roboty pozwalające na oddanie budynku do użytku. Wykonano między innymi konstrukcje ścian parteru ze stropem i pomieszczenia na poddaszu wraz ze schodami, konstrukcje dachu z pokryciem, czy tynki i okładziny sufitów, podłóg i posadzek. Zainstalowano wszystkie instalacje wewnętrzne łącznie z instalacją klimatyzacji i wentylacji oraz kotłowni gazowej. Przy świetlicy wykonany został również parking i chodniki.

Po ponad dwóch latach prac, mieszkańcy Jankowiec mogą pochwalić się nowoczesnym obiektem, gdzie znalazły się pomieszczenia dla sportowców – szatnie, toalety z prysznicami i siłowania – parterem z salą bankietową, szatnią, kuchnią i toaletami, a także poddaszem z salami warsztatowymi do pracy z dziećmi.

Uroczyste otwarcie świetlicy

Uroczyste otwarcie świetlicy w Jankowcach miało miejsce w minioną niedzielę. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy, władze samorządowe, jak również Piotr Pilch, wicemarszałek województwa. Zaproszeni goście złożyli gratulacje lokalnej społeczności za wytrwałość w dążeniu do realizacji celu uwieńczonego pięknym wielofunkcyjnym obiektem. Padło też wiele podziękowań za wsparcie finansowe inwestycji, a także za współpracę na linii mieszkańcy, władze samorządowe, wojewódzkie i państwowe. Słowa uznania skierowane zostały do wykonawców obu etapów prac i nadzorujących inwestycję. Sołtys Agnieszka Bąk podarowała wszystkim zasłużonym pamiątkowe podziękowania i statuetki, a sama z rąk mieszkańców otrzymała bukiet kwiatów.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny młodych mieszkanek, a na koniec wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek i zabawę taneczną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy