reklama

Liderzy KSU i Natchnieni Bieszczadem proszą o wsparcie. „Pomóżmy Stasiowi”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/KSU

Liderzy KSU i Natchnieni Bieszczadem proszą o wsparcie. „Pomóżmy Stasiowi” - Zdjęcie główne

Wiesław Kwaśniak i Eugeniusz Olejarczyk. | foto Facebook/KSU

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności„Pomóżmy wszyscy Stasiowi” – to hasło, które wybrzmiewa z wielką siłą w Bieszczadach i całym regionie, a jego celem jest zachęcenie do wsparcia małego mieszkańca Polańczyka. Akcja zyskała szerokie poparcie zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i licznych organizacji, które włączyły się w pomoc. O wsparcie dla chłopca poprosili też liderzy KSU i Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk oraz Wiesław Kwaśniak.
reklama

Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk i Wiesław Kwaśniak zaangażowali się w charytatywną akcję mającą na celu zebranie funduszy na leczenie półtorarocznego Stasia Pecki z Polańczyka. W mediach społecznościowych udostępnili nagranie, w którym apelują o wsparcie i przekazywanie datków na internetową zbiórkę, której celem jest zebranie ponad 140 tysięcy złotych. Lider zespołu KSU oraz prezes Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem, organizującego coroczny festiwal w Cisnej, nie są jedynymi osobami wspierającymi Stasia i jego rodzinę. Już w najbliższy weekend działania na rzecz poprawy wzroku chłopca podejmą Marcin Szworak i Kornel Rusin.

W sobotę Kornel Rusin pokona trasę 102 kilometrów z Przemyśla do Chrewtu nad Jeziorem Solińskim, z kolei dzień później, Marcin Szworak, w pojedynkę wyruszy z Chrewtu i opłynie wpław dookoła „bieszczadzkie morze” – dokładnie 15 kilometrów.

reklama

Trasa zaczyna się w Chrewcie, następnie dopływam do Soliny i meta jest w Polańczyku w Ekomarinie. Każdy może przyczynić się do tego, aby nasz Staś odzyskał wzrok, bo chłopiec widzi tylko na jedno oko i to w około 30 procentach. Dla wszystkich wspierających Stasia i Złotówkę za kilometr Eko Marina Polańczyk udostępnia bezpłatnie część swojej floty i zaprasza do kibicowanie na wodzie

– informuje Marcin Szworak.

Historia Stasia Pecki

Staś Pecka urodził się w październiku 2022 roku. Jego poważne problemy zdrowotne rozpoczęły się, gdy skończył pół roku. Rodzice Stasia przeszli długą ścieżkę diagnostyczną, odwiedzając wielu specjalistów, którzy początkowo podejrzewali nowotwór. Ostateczna diagnoza brzmiała: młodzieńcze rozwarstwienie siatkówki w postaci niemowlęcej. Ta rzadka i poważna choroba spowodowała, że Staś widzi tylko na jedno oko, a przyszłość jego wzroku jest niepewna. Po licznych konsultacjach w Polsce, rodzice zdecydowali się na konsultację w jednym z najlepszych szpitali okulistycznych w Filadelfii. Chociaż wcześniejsze diagnozy były nietrafne, tamtejsi lekarze potwierdzili poważne problemy ze wzrokiem Stasia. Niestety, rozwarstwienie siatkówki jest schorzeniem nieoperacyjnym, a jedyną nadzieją jest intensywna rehabilitacja oraz przyszłe terapie genowe.

reklama

Fot. siepomaga.pl/stas-pecka

Staś potrzebuje regularnych zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju, wizyt u tyflopedagogów, ortoptoptystów oraz częstych kontroli okulistycznych. Koszty związane z leczeniem, wizytami kontrolnymi, dojazdami, sprzętem medycznym i rehabilitacją są ogromne. Dlatego rodzice chłopca apelują o wsparcie, aby móc zapewnić Stasiowi odpowiednie warunki do rozwoju.

Jak pomóc?

Każdy może przyczynić się do wsparcia Stasia, dokonując wpłaty na stronie: www.siepomaga.pl/stas-pecka. Każda złotówka ma znaczenie i przybliża małego bohatera do lepszego widzenia oraz szansy na normalne życie. Wspólnie możemy dokonać rzeczy wielkich.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama