reklama

Legendarna grupa KSU wraca z nową płytą. Kiedy premiera albumu zespołu z bieszczadzkimi korzeniami?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Show The Show

Legendarna grupa KSU wraca z nową płytą. Kiedy premiera albumu zespołu z bieszczadzkimi korzeniami? - Zdjęcie główne

Eugeniusz Siczka Olejarczyk. | foto Show The Show

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościPo 9 latach od wydania ostatniej studyjnej płyty nadszedł czas na nowy album legendarnej grupy KSU. Płyta pochodzącego z Ustrzyk Dolnych zespołu będzie nosiła nazwę „44”. Premiera zaplanowana jest na 24 lutego.
reklama

Nowa płyta KSU

Legendarny zespół punkrockowy KSU niebawem wyda nowy album. Będzie się on składał z 13 utworów utrzymanych w klasycznym stylu wypracowanym przez 45 lat działalności zespołu, gdzie emocje, pasja i miłość do punk rocka grają pierwsze skrzypce. Grupa przygotowała także bonus. W wydaniu digipak znajdzie się płytę bluray-4K z zapisem blisko 3-godzinnego koncertu z okazji 40-lecia zespołu, z nieśmiertelnymi utworami, wśród których znalazły się między innymi Ustrzyki, Pod Prąd, 1944, Liban, Za mgłą czy Jabol punk.

Na nowej płycie będzie można usłyszeć utwory o tytule Akordy, Mowa polska, Gruz i pokrzywy, Moje łzy, Koleiny gliny, Rezerwat czartów, Łańcuszek szczęścia, Gówniarzyki, Smoluch, Zwidy historii, Na szczyt, Życie trwa oraz  Krzyk.

reklama

Premiera albumu przewidziana na 24 lutego 2023 roku.

Od ponad 40 lat na scenie

Grupa KSU została założona w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych z inicjatywy pięciu nastolatków: Bogdana Bohuna Augustyna, Lecha Tomkowa, Eugeniusza Siczkę Olejarczyka, Wojciecha Ptysia Bodurkiewicza oraz Mirosława Wesołkina. Przez pierwsze lata swojej działalności zespół zajmował się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 kapela przyjęła nazwę KSU. Pochodzi ona od tablic rejestracyjnych wydawanych dla pojazdów w ówczesnym województwie krośnieńskim. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punk rockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi.

reklama

Lata 80. to czas wzrostu popularności zespołu. Dzięki znajomości z Kazikiem Staszewskim grupa wystąpiła w 1980 na ogólnopolskim festiwalu zespołów rockowych Nowej Fali w Kołobrzegu odnosząc wielki sukces. Lata 80. to również okres, w którym członkowie zespołu zmuszeni byli do odbycia służby wojskowej. Wokalista KSU, Siczka, w 1983 został wcielony do Pierwszego Warszawskiego Pułku Czołgów Średnich im. Bohaterów Westerplatte. Służba w jednostce stała się dla niego inspiracją do napisania utworów takich jak: 1944, Po drugiej stronie drzwi, Skazany na 716 dni czy Umarłe drzewa. W 1985 Siczka ukończył służbę wojskową, zespół kontynuował swoją działalność w trzyosobowym składzie. W 1988 roku grupa nagrała swój debiutancki album Pod Prąd. Utwory zawarte na kasecie trafiły do rozgłośni radiowych, zespół zyskiwał coraz większą popularność oraz sporo koncertował. Pod koniec lat 80. powstał drugi album zespołu, Ustrzyki.

reklama

Zespół podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 13 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw – głównie z materiałami koncertowymi. Jedynym członkiem zespołu, który znajduje się w nim od jego założenia, jest Eugeniusz Siczka Olejarczyk.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama