Podczas akcji „Komórkomania” wszyscy uczniowie, którzy ukończyli 18 rok życia mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku kostnego. Wydarzenie przeprowadzane od lat w murach leskiego liceum cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do kilkudziesięciu uczniów i absolwentów, którzy w przyszłości znajdując swojego bliźniaka genetycznego mogą uratować mu życie, dołączyły kolejne osoby. W tegorocznej edycji zarejestrowało się w sumie 34 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Lesku i Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.
Dzięki tej wspaniałej młodzieży dzielącej się „cząstką siebie” chorzy na nowotwory krwi, dostają szansę na drugie życie
- mówią przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu.
Komórkomania to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni, a tych, które nosi się w swoim ciele. Zadaniem akcji jest budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka poprzez wolontariat. Projekt Komórkomania skierowany jest między innymi do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Podczas takich wydarzeń przeprowadzane są rozmowy edukacyjno-informacyjne na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwiona jest świadoma rejestracja dawców. W ubiegłym roku, dzięki organizacji tego przedsięwzięcia Liceum Ogólnokształcące w Lesku otrzymało certyfikat „Szkoła z życiem”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.