reklama

Jedziesz w Bieszczady? Sprawdź najnowszy komunikat o warunkach w górach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Jedziesz w Bieszczady? Sprawdź najnowszy komunikat o warunkach w górach - Zdjęcie główne

Schron turystyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego "Chatka Puchatka II" widziana z Przełęczy Wyżnej. | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościZa każdym razem, gdy planujemy wyruszyć na szlaki turystyczne w Bieszczadach, należy zapoznać się dokładnie z prognozowaną pogodą i okolicznościami jakie panują w górach. Aktualnie ze względu na oblodzone miejscami trasy, silny wiatr, opady i mgłę ograniczającą znacząco widoczność, warunki nie sprzyjają spokojnemu wędrowaniu.
reklama

Pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego przekazują w najnowszym komunikacie pogodowym, że w obecnej chwili większość szlaków turystycznych jest drożna. W górach występuje ciężki, mokry oraz zapadający śnieg, z kolei w piętrze połonin jest on twardy i zmrożony. Grubość pokrywy kształtuje się w granicach od 20 do 70 centymetrów, w miejscach nawianych. Nielicznie występują obłamane gałęzie wiszące nad szlakiem.

Miejscami napotkamy oblodzenia. Poślizgnięcie na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Takie warunki wymagają raczków, kijków i dokładnego zaplanowania wędrówki

– informuje Bieszczadzki Park Narodowy.

Bieszczadzka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomina o nadal obowiązującym pierwszym stopniu zagrożenia lawinowego.

reklama

Na potoku Roztoki utrzymuje się aktualnie wysoki poziom wody. Z uwagi na to BdPN apeluje do turystów wybierających się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie „Bazy nad Roztokami”.

reklama

Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy

– dodają pracownicy BdPN-u.

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama