Reklama

Funkcjonariusze z Ośrodka Doskonalenia Kadr SW w Olszanicy oddali hołd zamordowanej koleżance z Zakładu Karnego w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Funkcjonariusze z Ośrodka Doskonalenia Kadr SW w Olszanicy oddali hołd zamordowanej koleżance z Zakładu Karnego w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Funkcjonariusze Straży Więziennej na terytorium całej Polski, dzisiaj o godzinie 14:00 oddali hołd zamordowanej przez osadzonego psycholog Bogumile Bieniek-Pasierb w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Wyraz solidarności wyrazili mundurowi z Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy.

Hołd zamordowanej funkcjonariuszce

O godzinie 14 na terenie całego kraju funkcjonariusze Służby Więziennej oddali hołd zamordowanej funkcjonariuszce SW, pełniącej służbę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Na 3 minuty uruchomiono sygnały świetlne w samochodach służbowych, które były zaparkowane między innymi przed Zakładem Karnym w Uhercach Mineralnych i Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy.

Początkowo miano uruchomić także sygnały dźwiękowe, zrezygnowano z tego elementu. Powodem jest obecna sytuacja na Ukrainie. Funkcjonariusze Służby Więziennej nie chcieli tworzyć niepotrzebnych niepokojów w społeczeństwie, które mogłyby wywołać syreny.

Tragedia w zakładzie karnym

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 22 lutego w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Tymczasowo aresztowany mężczyzna, podczas konsultacji psychologicznej, zaatakował nożyczkami psycholog, zadając jej siedem ciosów w szyję. 39-letniej kobiety nie udało się uratować. Osierociła dwóch synów.

Bogumiła Bieniek-Pasierb była doświadczonym psychologiem. Od początku pracowała na najtrudniejszym oddziale penitencjarnym, pomagała też młodszym funkcjonariuszom, kiedy rozpoczynali pracę z aresztantami. Służbę pełniła od 2010 roku.

Uroczystości pogrzebowe

Od godziny 14:00 na cmentarzu parafialnym kościoła rzymskokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata-Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim odbywają się uroczystości pogrzebowe. W tym wydarzeniu bierze udział również delegacja Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej z Olszanicy na czele z jego komendantem ppłk. Adamem Nieznańskim.

Zdjęcie główne: Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy | Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy