Lesko, miasto będące początkiem bieszczadzkiej przygody, ma szansę stać się bardzo ważnym punktem na mapie turystycznej tej części Polski. W leskim ratuszu odbyło się spotkanie, które może zrewolucjonizować turystykę w regionie. Inicjatorem rozmów był burmistrz Leska, Adam Snarski, który zaprosił okolicznych samorządowców, aby wspólnie omówić ambitny projekt pod nazwą „Brama Bieszczad”. Celem spotkania było stworzenie wstępnej koncepcji inwestycji, które stanowiłyby kompleksową ofertę turystyczną dla tego wyjątkowego obszaru.
Wizja i cele inwestycji
Adam Snarski podkreśla, że mieszkańcy regionu w przeważającej większości utrzymują się z turystyki i branż z nią związanych. Region ma ogromny potencjał, który powinien być mądrze wykorzystywany, z poszanowaniem jego unikalnej tożsamości.
Połączenie działań i nawiązanie współpracy samorządów powiatu leskiego to ogromna szansa na urzeczywistnienie planów, które od lat wymagały wspólnych rozmów i decyzji dla dobra naszych miast i gmin, a przede wszystkim mieszkańców. Wierzę, że w końcu współpraca, o której mówi się dłuższy czas, nabierze realizacji
– mówi burmistrz Leska.
Fot. Facebook/Adam Snarski Burmistrz Leska
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kluczowych instytucji i władz lokalnych. Obecni byli: Wojciech Stelmach, starosta powiatu leskiego; Dariusz Wethacz, wójt gminy Cisna; Adam Piątkowski, wójt gminy Solina; Magdalena Mazurkiewicz, przewodnicząca Rady Powiatu Leskiego oraz sekretarz gminy Lesko; Jan Lasyk, przedstawiciel Spółki Polskie Koleje Linowe S.A, a także dr nauk med. Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
Partnerstwo na rzecz rozwoju
Jednym z głównych obszarów, wokół których skupiają się działania projektu „Brama Bieszczad”, jest rozwój infrastruktury turystycznej. Integracja sił jednostek samorządu terytorialnego z inwestorem, jakim jest Spółka Polskie Koleje Linowe S.A., ma kluczowe znaczenie dla sukcesu przedsięwzięcia.
Widzę ogromny potencjał rozwoju regionu bieszczadzkiego, który na pewno będzie miał przełożenie na poprawę atrakcyjności całego regionu, ale i Podkarpacia
– podkreśla dr Dariusz Sobieraj.
Wyraził również zadowolenie z nawiązanej współpracy między samorządami powiatu leskiego, wierząc, że wspólne działania przyczynią się do realizacji zamierzonych celów.
Projekt z wizją
„Brama Bieszczad” to projekt, który ma szansę zmienić wizerunek Leska i okolic. To nie tylko szansa na rozwój turystyki, ale również na podniesienie jakości życia mieszkańców i zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu. Miasto i jego okolice mogą stać się jednym z najważniejszych punktów turystycznych w tej części Polski, oferując turystom unikalne doświadczenia i atrakcje, które przyciągną zarówno krajowych, jak i zagranicznych gości.
Wspólny cel
Spotkanie w leskim ratuszu było pierwszym krokiem ku realizacji ambitnych planów. Wszyscy uczestnicy zgodzili się co do konieczności kontynuowania dialogu i podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju regionu. „Brama Bieszczad” to nie tylko projekt turystyczny, ale również symbol jedności i współpracy, która ma przynieść korzyści wszystkim mieszkańcom powiatu leskiego.Projekt „Brama Bieszczad” ma potencjał, aby stać się ważnym krokiem w jeszcze większym rozwoju turystyki w regionie. Dzięki współpracy samorządów i partnerów zewnętrznych, takich jak Polskie Koleje Linowe, możliwe jest stworzenie nowoczesnej i atrakcyjnej oferty turystycznej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.