reklama

Bieszczadzki rajd im. Adama Lenia. Uczestnicy przejdą doliną dawnej wsi Caryńskie

Opublikowano:
Autor:

Bieszczadzki rajd im. Adama Lenia. Uczestnicy przejdą doliną dawnej wsi Caryńskie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościPrzed nami pierwsza edycja Rajdu Bieszczadzką Krainą Dolin im. Adama Lenia. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali przejście przez rejon dawnej wsi Caryńskie. „Chcemy kultywować tradycję krajoznawczą, której miłośnikiem był nasz kolega śp. Adam Leń” – informuje Bieszczadzki Park Narodowy.
reklama

Z inicjatywy Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Oddziału Bieszczadzkiego PTTK w Ustrzykach Dolnych odbędzie się rajd im. Adama Lenia. Organizatorzy zaplanowali przejście doliną dawnej wsi Caryńskie, od Dwernika (granica BdPN) do schroniska Koliba na Przysłupiu Caryński, z odwiedzeniem cerkwiska i pozostałości cmentarza, obejrzeniem krzyża przy dawnej drodze oraz malowniczych kaskad na potoku Caryńczyk. W zależności od warunków atmosferycznych, odbędzie się również ognisko lub spotkanie w schronisku.

reklama

Planujemy, żeby była to cykliczna impreza organizowana raz w roku – jesienią. Wydarzenie ma na celu przede wszystkim kultywowanie dawnej tradycji krajoznawczej, której miłośnikiem był nasz kolega, śp. Adam Leń – z zamiłowania regionalista i wielki miłośnik historii naszego regionu, a szczególnie Kresów

– przekazują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

I Rajd Bieszczadzką Krainą Dolin im. Adama Lenia rozpocznie się 18 listopada o godzinie 09:00 od mszy świętej w kościele pw. Michała Archanioła w Dwerniku. O 10:15 zaplanowano przejście doliną Caryńskiego. Komandorem rajdu będzie Halina Wolska-Leń.

reklama

Rajd ma formułę otwartą (bez zapisów), udział na własną odpowiedzialność. Prosimy uwzględnić strój i obuwie odpowiednie do wędrówki oraz warunków pogodowych. Niepełnoletni mogą uczestniczyć w rajdzie pod opieką osoby dorosłej

– informują organizatorzy.

Z zamiłowania regionalista i wielki miłośnik historii Bieszczadów

Adam Leń zmarł 14 listopada 2021 roku. Mówiono o nim jako o człowieku z darem do przekazywania ludziom informacji. Przeszłość ukazywał poprzez losy ludzi z nim związanych, bo jak zawsze powtarzał „człowiek tworzy własną niepowtarzalną historię, a losy poszczególnych osób zbiegają się, mijają, oddziałują na siebie”. Z zamiłowania był on regionalistą i wielkim miłośnikiem historii Bieszczadów, a szczególnie Kresów Wschodnich. Swoją pasję mógł rozwijać między innymi jako pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie pracował 25 lat.

reklama

Oprócz pracy na stanowisku kierownika administracyjnego w dziale edukacji ekologicznej, Adam Leń był współzałożycielem i dziennikarzem Gazety Bieszczadzkiej, z którą związany był do ostatnich dni swojego życia. Trzeba też wspomnieć o jego działalności jako przewodnik Biura Podróży „Bieszczader”, a także bardzo aktywnym uczestnictwie w Bieszczadzkim Oddziale PTTK w Ustrzykach Dolnych. Prowadził i współorganizował również akcję „Czyste Góry”.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama