Schron Turystyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego Chatka Puchatka II nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest ilość turystów jaką można tam spotkać szczególnie w sezonie letnim. Obiekt ten dla niektórych jest miejscem docelowym, z kolei dla innych tylko punktem podczas dalszej wędrówki. Chatka stanowi bez wątpienia dobre miejsce do odpoczynku i schronienia się w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Oprócz dostępu do toalety, można tam też zakupić ciepłe napoje, w tym między innymi kawę i herbatę oraz coś na słodko. Warto podkreślić, że schron nie prowadzi gastronomii i nie sprzedaje napoi alkoholowych. Z oferowanych usług można skorzystać codziennie poza poniedziałkiem, który traktuje się jako dzień gospodarczy.
Poszukiwany nowy operator Chatki Puchatka II
Bieszczadzki Park Narodowy prowadzi aktualnie działania mające na celu znalezienie operatora, który zajmie się usługą prowadzenia schronu turystycznego polegającego na sprzedaży napojów gorących i zimnych, innych artykułów spożywczych oraz książek, udostępnianiu wyznaczonej części obiektu do odpoczynku dziennego i zajęć edukacyjnych, zgodnie z obowiązującym regulaminem.
Wykonawca zobowiązany jest do codziennej obsługi i udostępniania Schronu tzn. każdego dnia trwania umowy. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dni robocze, soboty, niedziele, święta, całodobowo przez okres trwania umowy, przy czym udostępnianie obiektu do odpoczynku dziennego i punktu sprzedaży odbywać się może maksymalnie od wschodu słońca do jednej godziny po zachodzie słońca, pozostały czas przeznaczony jest na nadzór. Zamawiający dopuszcza wyznaczenie poniedziałku jako dzień gospodarczy wyłączony z działania punktu sprzedaży
– czytamy w dokumentacji.
Osobom, które zdecydowałyby się podjąć tego zadania, Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że Chatka Puchatka II znajduje się w odległości około 2,5 kilometra od głównej, drogi wojewódzkiej nr 897. Dojazd do schronu rozpoczyna się na Przełęczy Wyżnej między Wetliną a Ustrzykami Górnymi i częściowo pokrywa się z żółtym szlakiem turystycznym. Warto nadmienić, że maksymalna liczba przejazdów w ciągu dnia nie może przekroczyć jednego wjazdu i jednego zjazdu.
Realizacja zamówienia odbywać́ się̨ będzie w trudnych warunkach górskich: utrudniony dojazd w szczególności w okresie jesienno-zimowym z uwagi na niekorzystne warunki panujące na szlaku (oblodzenia, zawiania, śliskie rozmoknięte podłoże), okresowe braki w dostawie prądu, brak bieżącej wody, brak natychmiastowej pomocy służb państwowych w okresie zimowym ze względu na zalegającą pokrywę̨ śniegu
– przekazuje BdPN.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Mikołajkowe morsowanie w Polańczyku. Zimna kąpiel i dobra zabawa nad Jeziorem Solińskim [ZDJĘCIA]
Właściciel schronu turystycznego dopuszcza udostępnienie wykonawcy pomieszczenia wyposażonego w część sypialną oraz węzeł sanitarny. Sam wynajem jest darmowy, jednak koszty takie jak prąd, śmieci czy internet należy sobie opłacić samemu. Oczywiście warunków, jakie należy spełnić jest bardzo dużo. Można o nich przeczytać pobierając dokumentację znajdującą się pod tym linkiem.
Umowa między Bieszczadzkim Parkiem Narodowym a wykonawcą ma obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.