Zgodnie z przyjętą misją, Grupa Bieszczadzka GOPR, jedna z siedmiu grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce, działa nieprzerwanie od 1961 roku. Wykonuje pełen wachlarz działań ratowniczych w trudnych warunkach Bieszczadów i Beskidu Niskiego, wspierając lokalną społeczność i turystów. GOPR Bieszczady posiada cztery stacje ratunkowe, z których dwie funkcjonują całodobowo, a ich działalność zabezpieczają zarówno ochotnicy, jak i zawodowi ratownicy. Niezmiennie od ponad sześciu dekad GOPR Bieszczady pozostaje na pierwszej linii ratowniczej, będąc wzorem odwagi i zaangażowania.
Uznanie dla służby i poświęcenia
Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ratownictwa Górskiego zorganizowanych w Lesku, wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, w imieniu władz państwowych wyraziła wdzięczność wszystkim członkom GOPR Bieszczady za ich niezwykle wymagającą pracę, podkreślając, jak ważna jest ich gotowość do niesienia pomocy w górskim terenie. Uroczystość ta stała się okazją do wręczenia wysokich odznaczeń państwowych dla zasłużonych ratowników. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, a także Medale za Długoletnią Służbę, zostały przyznane ratownikom jako wyraz uznania dla ich służby.Obchody Dnia Ratownika były także okazją do tego, by trzech kandydatów złożyło uroczyste przyrzeczenie i stało się pełnoprawnymi ratownikami górskimi. Wśród tych osób znaleźli się: Weronika Wróblewska, Jarosław Dąbrowski i Michał Organ.
Współpraca, która ratuje życie
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, docenione podczas uroczystości Odznaką Honorową Za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego, odebraną przez dyrektor Beatę Pieszczoch, przypomniało, jak istotną rolę odgrywa współpraca między różnymi służbami w tym trudnym terenie. Wielokrotnie akcje ratunkowe w Bieszczadach były możliwe tylko dzięki ścisłej kooperacji między ratownikami GOPR a Zespołami Ratownictwa Medycznego. Górzysty i trudno dostępny teren sprawia, że czas dotarcia do poszkodowanego liczy się w godzinach, a nie minutach, co znacząco odróżnia ich pracę od standardowych działań medycznych w Polsce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.