reklama
reklama

Bieszczady. Kolizja z udziałem samochodu i żubra. Zwierzę nie przeżyło. Co z kierowcą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Damian Stemulak/Nadleśnictwo Baligród

Bieszczady. Kolizja z udziałem samochodu i żubra. Zwierzę nie przeżyło. Co z kierowcą? - Zdjęcie główne

W minioną sobotę doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem samochodu i żubra. | foto Damian Stemulak/Nadleśnictwo Baligród

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W minioną sobotę doszło do nieszczęśliwej kolizji z udziałem samochodu i żubra. Niestety, w wyniku uderzenia przez pojazd zwierzę zginęło. O całej sytuacji jako pierwsi poinformowali leśnicy z Nadleśnictwa Baligród, którzy w mediach społecznościowych udostępnili również fotografię.
reklama

W miniony weekend, na drodze wojewódzkiej nr 893 w miejscowości Jabłonki, między Baligrodem a Cisną, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Samochód zderzył się z żubrem. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zwierzę nie przeżyło. Co z kierowcą pojazdu? Jak poinformowała nas aspirant sztabowa Katarzyna Fechner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lesku, prowadzone są aktualnie działania w tej sprawie, bowiem po przyjeździe służb, kierowcy nie było na miejscu.

W związku z tym zdarzeniem, Nadleśnictwo Baligród zaapelowało do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy drogami zlokalizowanymi na terenie bieszczadzkich lasów.

Ostrożność przede wszystkim

Bieszczady to tereny, gdzie wiele dróg prowadzi przez lasy. W związku z tym każdy kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów. W takich sytuacjach powinno się zachować przede wszystkim odpowiednią prędkość, a w razie potrzeby użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego. Na szczególną uwagę zasługuje drogowy znak ostrzegawczy „Uwaga dzikie zwierzęta” – ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach.

Znak nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jesteśmy zobowiązani do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania

- informują policjanci.

Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji z udziałem dzikiej zwierzyny, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie wezwać policję informując o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama