W wyższych partiach Bieszczadów utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości do 40 centymetrów, z kolei w miejscach akumulacji ponad 130 centymetrów. Większe ilości śniegu zalegają przy górnych granicach lasu natomiast same połoniny miejscami są przewiane. W górach panuje pierwszy, niski stopień zagrożenia lawinowego.
Zalecamy posiadanie raczków i kijków, szlaki miejscami są oblodzone i śliskie. Należy zachować ostrożność ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty. Drewniane elementy pomostów i kładek również mogą być śliskie
- informuje Bieszczadzki Park Narodowy.
Nadal dojazd do parkingu w Bukowcu na końcowym odcinku może być trudny do pokonania dla samochodów osobowych bez napędu 4x4. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczą w Tarnawie Niżnej powinny przejść przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.
Fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa pozostaje czasowo zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty. Dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym - powrót tą samą drogą.
Tymczasowe obejście zaznaczone kolorem pomarańczowym. Dalszy odcinek ścieżki jest dostępny.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.