Reklama

Reklama

Akcja honorowego krwiodawstwa w Olszanicy. W przedsięwzięcie włączyli się funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej oraz strażacy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy | Facebook

Akcja honorowego krwiodawstwa w Olszanicy. W przedsięwzięcie włączyli się funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej oraz strażacy - Zdjęcie główne

foto Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Oddawanie krwi dla ratowania życia ludzkiego to najpiękniejszy humanitarny czyn. Zwłaszcza w obecnej sytuacji dzielenie się tym niezwykłym darem jest ogromnie ważne. Ludzi dobrej woli nie brakuje. Mogliśmy się przekonać o tym po raz kolejny.

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zorganizował pod szyldem Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion akcję krwiodawstwa skierowaną między innymi do służb mundurowych. Wydarzenie ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość oddanej krwi.

Zakończyliśmy czwartą tego typu akcję. Zebraliśmy łącznie prawie 11 litrów krwi, którą oddali funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej oraz państwowej i ochotniczej straży pożarnej

- poinformował ODKSW w Olszanicy.

Jak dodali mundurowi, oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem oraz nie uzależnia” – podkreślają mundurowi.

Przypomnijmy. Była to czwarta tego typu akcja zorganizowana w ośrodku służby więziennej w Olszanicy. Poprzednia odbyła się w grudniu. Udało się wówczas zebrać łącznie 18 litrów krwi.

Dlaczego warto oddawać krew?

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia – masywne krwotoki, urazy, wypadki – jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc wszystko jest bezpieczne.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

- podkreśla Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy