Nadleśnictwo Baligród, które w 2014 postawiło wieżę widokową na Korbani oczyściło również teren wokół niej co przywróciło walory widokowe sprzed lat. Obok wieży postawiono również wiatę gdzie można się schronić w razie nagłego załamania pogody. Są tam również ławo-stoły i miejsce na ognisko. 

Wieża jest trzykondygnacyjna i jej wysokość wynosi 8 m, ale już to wystarczy by móc podziwiać malownicze panoramy Jeziora Solińskiego, doliny Sanu z pasma Otrytu, Bieszczady Wysokie z połoninami, a na północy Góry Słonne z szybowiskiem w Bezmiechowej. 

Najkrótsze dojście do wieży prowadzi od Bukowca. Zaczyna się tuż przy nowo wybudowanej wiacie z piecem i miejscem na ognisko. Nadleśnictwo Baligród wytyczyło zieloną ścieżkę przyrodniczą, która połączyła Bukowiec z Korbanią i Łopienką.

To może Cię zainteresować: Legenda o łopieńskim obrazie – z cyklu Opowieści z Brulionu Jędrusia Ciupagi

Większa część trasy prowadzi przez przyjemny las, więc jest to również świetna propozycja na wyprawę w upalne dni. Po drodze jest kilka ław – miejsc na odpoczynek. Czas przejścia w obie strony to ok. 3,5 godz., a podziwianie panoramy z odpoczynkiem zajmuje do godziny.

Fot. Saga