Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Niekorzystne warunki w Bieszczadach!

Trudne warunki w Bieszczadach | foto Korso Sanockie

wiadomosci W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, Bieszczadzki Park Narodowy apeluje o rozwagę i odradza wyjście na górskie szlaki.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 17 października 2020 09:50 | Aktualizacja: 17 października 2020 09:54

Ostatnie dni minęły pod znakiem opadów deszczu. W środę w okolicach Mucznego i Przełęczy Wyżnej pojawił się śnieg. Ze względu na utrzymujące się złe warunki atmosferyczne Bieszczadzki Park Narodowy odradza wyjść w góry. 

 


Przeczytaj także: Akcja ratunkowa na czerwonym szlaku w Bieszczadach! [FOTO]


 

Intensywne opady deszczu spowodowały, że szlaki są rozmoknięte i śliskie, a poziom wód jest znacznie podwyższony. Utrzymująca się mgła, głównie powyżej granicy lasu znacząco ogranicza widoczność, co powoduje utrudnioną orientację w terenie. 

 

Podczas silnego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa, natomiast w wyższych partiach utrzymuje się cienka warstwa śniegu.

 

Prosimy pamiętać, że trudne warunki terenowe mogą bardzo utrudnić przeprowadzanie akcji ratunkowych. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie zdrowia i życia

 

 – apelują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

źródło: BdPN

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.