Sanovia wygrała na wyjeździe z Górnikiem

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa

Sanovia wygrała na wyjeździe z Górnikiem - Zdjęcie główne

foto Tomasz Sowa

Przeczytaj również:

Wiadomości W 6. kolejce krośnieńskiej klasy A, Sanovia Lesko na wyjeździe w Strachocinie ograła miejscowy Górnik 1:0. Bramkę na wagę wygranej zdobył w ostatnich minutach Marcin Czenczek.

Już od pierwszych minut Sanovia narzuciła swoje tempo gry i pewnie kontrolowała przebieg meczu. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy i przez trzy kwadranse nie zdołali wypracować sobie żadnej konkretnej sytuacji pod bramką Jakuba Krzywińskiego. Sanovia grała ofensywnie, tworząc mnóstwo okazji na strzelenie gola. Jednak wszystkie z nich nie miały swojego ostatecznego wykończenia.

W drugiej połowie gra znacząco się wyrównała. Lesko nadal próbowało grać w ataku pozycyjnym. Nie przynosiło to jednak efektów w postaci bramek. Górnik miał również kilka swoich sytuacji, ale wynik nadal pozostał taki sam. W 89. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Czenczek. Najlepszy zawodnik tego meczu wykorzystał świetne dośrodkowanie Przemysława Furmana po czym skierował futbolówkę do siatki.

Podopieczni trenera Romana Lechoszesta po sześciu kolejkach zajmują siódmą pozycję ze stratą jedynie trzech punktów do lidera z Długiego. W najbliższą niedzielę Sanovia podejmie przed własną publicznością Zgodę Zarszyn

Górnik Strachocina – Sanovia Lesko 0:1 (0:0)

0:1 Marcin Czenczek 89’

Górnik Strachocina: Szymon Pielech, (75’ Damian Galant) Patryk Woźniak, Jakub Wolański, Maciej Barski, Przemysław Daszyk, (60’ Grzegorz Adamiak) Krzysztof Wolanin, Krzysztof Zdziarski, Radosław Cecuła, Miłosz Stankiewicz, Dawid Żebracki i Rafał Adamiak.

Sanovia Lesko: (60’ Eryk Ginda) Jakub Krzywiński, (41’ Michał Śnieżek) Rafał Paszkowski, Rafał Markowski, Krzysztof Samuś, Rafał Szczygieł, Jacek Zięba, Łukasz Wróbel, (80’ Andrzej Dadaś) Patryk Latusek, Marcin Czenczek, Przemysław Furman i (90’ Jan Kotyła) Piotr Rajchel.

Sędziowie: Rafał Krężałek, Patryk Urbaś i Krzysztof Zygmunt.

Żółta kartka: Patryk Latusek

Czerwona kartka: Grzegorz Adamiak