Reklama

Prognoza pogody na czwartek 21.01.2021

Opublikowano: 21 stycznia 2021 06:33
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: Asia Paś

foto Asia Paś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W Bieszczadach bardzo silny wiatr. Nie polecamy wyjścia w góry!

Na dzisiaj prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, będzie wiele chwil ze słońcem. Ale uwaga! Do wieczora bardzo silny południowy wiatr do 90 km/h w dolinach i do 100km/h na połoninach!

Opis sytuacji na szlakach podany przez GOPR:

Przelotne opady śniegu, a przede wszystkim bardzo silny wiatr z kierunku głównie południowego powodujący transport i odkładanie się śniegu doprowadziły do wzrostu zagrożenia lawinowego. Szczególnie w formacjach wklęsłych, lejach, stromych stokach o wystawie północnej i północno-wschodniej.

Na stokach południowych i południowo-wschodnich również utworzyły się niewielkie depozyty śniegu przewianego za sprawą z kolei wiatrów północno-zachodnich, które przemieściły w ostatnim czasie znaczne ilości śniegu i utworzyły miejscowo skupiska w nieckach, zagłębieniach.

Nowo nagromadzony śnieg został przetransportowany i sprasowany w postaci desek śnieżnych na warstwę śniegu starego, twardszego. Pokrywa zbudowana ze śniegu zmrożonego, na której znajduje się warstwa śniegu świeżego przewianego z ostatniego opadu.

W grzbietowych partiach pokrywa zmienna, kształtująca się w granicach od 35 do 50 cm. W miejscach odłożenia depozytów osiąga grubość 100 cm lub więcej. Szlaki turystyczne zasypane z utworzonymi przez wiatr zaspami utrudniającymi wędrowanie.

Silnie wiejący wiatr może powodować dalszy wzrost zagrożenia lawinowego !!!

Ustrzyki Górne - temparatura maksymalna +1°C

Wetlina - temparatura maksymalna +°C

Cisna - temparatura maksymalna +2°C

Tarnica - temparatura maksymalna -2°C

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.