Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Policjanci z sanockiej "drogówki" uczą dzieci

Zdjęcie KPP Sanok

wiadomosci Policjanci z Sanoka uczą dzieci zasad bezpiecznego korzystania z dróg i przejść przez ulice.

Asia Paś

Opublikowano: 16 września 2020 10:00 | Aktualizacja: 16 września 2020 08:43

Pod  hasłem "Bezpieczna droga do szkoły", sanoccy policjanci  przez cały miesiąc będą spotykali się z uczniami klas pierwszych. Podczas wczorajszej  wizyty w SP nr 2 w Sanoku, policjanci uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach.

 

Mówili, którą stroną drogi należy iść w przypadku braku chodnika oraz gdzie i kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnię na drugą stronę ulicy. Bardzo podkreślali znaczenie elementów odblaskowych i tłumaczyli, jaki  wpływ mają "odblaski" na naszą widoczność na drodze. Zwłaszcza po zmierzchu i w czasie złej pogody.

 

Po części teoretycznej  odbyła się część praktyczna przy pobliskim przejściu dla pieszych. Pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem funkcjonariusza dzieci sprawdzały zdobytą wcześniej wiedzę na temat bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni.

 

Lekcja z policjantem to dla maluszków  ogromne przeżycie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w takich spotkaniach, chętnie zabierają głos i dzielą się swoimi wrażeniami. To bardzo ważne, że poprzez dobrą zabawę poznają elementarne zasady bezpieczeństwa. Na zakończenie nauki każdy pierwszoklasista otrzymał od policjanta element odblaskowy.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

⇒ Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

 

źródło: KPP Sanok

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.